Haber Detayı
11 Mayıs 2019 - Cumartesi 00:34 Bu haber 1270 kez okundu
 
TEMA gönüllüleri ağaçlandırma yaptı
TEMA Vakfı Bingöl Temsilciliği ile Hürriyet Koleji, ağaçlandırma çalışmaları kapsamında, kafir deresi mevkiine fidan dikti.
GÜNDEM Haberi
TEMA gönüllüleri ağaçlandırma yaptı

Kafir deresi mevkiinde oluşan kötü görüntülerin ortadan kaldırılması ve bölgenin ağaçlandırılması amacıyla TEMA Vakfı Bingöl Temsilcisi Cuma Karaarslan ile gönüllü TEMA üyeleri, Hürriyet koleji İdarecileri, öğrencileri, öğretmen ve velileri ile birlikte ağaçlandırma yaptı.

Bölgede karaağaç, dışbudak ve çalı formları ağaçları ile hem kötü olan alanın ıslahı hem de ağaç  ve bitkisel doku ile yeşil alanların artmasına devam edileceğini açıklayan TEMA Vakfı Temsilcisi Cuma Karaarslan, “Okul bölgesinde çorak ve erozyona maruz dere kenarlarını duvar kısmından sonra toprakla dolduran Hürriyet Koleji bu alanda yapılacak çalışmalar ile çevremizde hem kötü görüntüleri ortadan kaldırmak ve hem de asıl sorun olan erozyonun önlenmesine katkı sunmak üzere ortak bir çalışma yaptık. TEMA vakfınca temin edilen köklü ağaçlar ile yapılan çalışma dere boyu devam edecektir. Bu çalışma ile okulların bulunduğu bölgelere yönelik çevresel gelişim katkısı önemlidir. Bu alanlarda kötü görüntü ve çöp alışkanlıklarını geriye çevirmek ve ıslah alanlarında harcanan dere koruma mansap tedbirlerine ilave bitkisel katkılar ile hem çevremiz hemde toprağımız korunmuş olacaktır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEMA, gönüllüleri, ağaçlandırma, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı