Haber Detayı
29 Ekim 2019 - Salı 00:12
 
Temiz bir çevre için çöp topladılar
-Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Dönüşüm Muhteşem Olacak” projesi kapsamında kent merkezindeki 33 okulda eş zamanlı çevre temizliği yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Temiz bir çevre için çöp topladılar

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce daha temiz bir çevre bilincini oluşturma ve farkındalık yaratma adına Belediye Başkanlığı işbirliğiyle yürütülen “Dönüşüm Muhteşem Olacak” projesi kapsamında Belediye Başkanı Arıkan, İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, Belediye Meclis üyeleri ve öğrencilerle birlikte cadde ve sokaklarda çöp topladı.

“HER KESİMDEN DESTEK BEKLİYORUZ

Burada açıklamada bulunan Belediye Başkanı Arıkan, bir farkındalık ve bilinç oluşturma adına çok önemli bir çalışma olarak gördüklerini söyledi.

“Geri dönüşüm noktasında bir bilinç oluşturmamız gerekiyor” diyen Arıkan, şunları söyledi:

“Okullarımızdan başlayarak, bütün yetişkin insanlarımıza kadar bu bilinci oluşturmamız lazım. Bugün yapılan bu çalışma çok önemli. İnşallah bunu diğer okullarımız, kurumlarımız ve yetişkin insanlarımızla da bu çalışmayı yapıp, bir farkındalık ve bilinç oluşturacağız. Daha temiz bir dünya, daha temiz bir çevre için herkesin bu olgun yaklaşımı göstermesi gerekiyor, katkı sunması gerekiyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum”

33 OKULDA EŞ ZAMANLI TEMİZLİK YAPILDI

İl Milli Eğitim Müdürü Güney ise, “Dönüşüm Muhteşem Olacak” projesi kapsamında kent merkezindeki 33 okulda eş zamanlı çevre temizliği etkinliği başlattıklarını söyledi.

Güney, “Öğrencilerimizin çevreye duyarlılık artırma adına, “Dönüşüm Muhteşem Olacak” diye bir projemiz var. Bugün bu proje kapsamında 33 okulumuzda eş zamanlı çalışma başlattık. Yavrularımızın bununla ilgili farkındalıkları artırmak, yetişkinlere de örnek olma adına faydalı bir proje olacağını umut ediyorum” dedi. 

Yaklaşık 2 saat süren çevre temizliği etkinliğinin ardından öğrenciler topladıkları çöpleri, belirlenen noktaya bırakıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Temiz, bir, çevre, için, çöp, topladılar,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Temiz bir çevre için çöp topladılar
Yorumlar
Haber Yazılımı