Haber Detayı
26 Kasım 2019 - Salı 14:20 Bu haber 1022 kez okundu
 
TSO heyeti, Amerika’dan döndü
Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası ile Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın organizasyonuyla gerçekleştirilen Amerika Birleşik Devletleri ticari çalışma ziyareti sona erdi.
GÜNDEM Haberi
TSO heyeti, Amerika’dan döndü

Bingöl TSO ile Trabzon TSO Başkanlıkları işbirliğiyle geçen hafta Amerika Birleşik Devletlerine düzenlenen ticari çalışma ziyareti verimli bir şekilde sona erdi.

Bingöl TSO Başkanı Mahmut Ayas, ziyaret dönüşü yaptığı açıklamada, odamız üyelerinin ihracat faaliyetlerini gerçekleştirmeleri, faaliyet gösterdikleri sektörlerin örnekleri ile tanışıp kendi iş yerlerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla 18-24 Kasım tarihleri arasında Miami - Orlando İş dünyasına yön veren kurum ve kuruluşlar ziyaret edildiğini belirti.

Ziyaretler esnasında Miami Başkonsolosu Burç Ceylan tarafından Oda Yönetim Kurulu ticari heyet onuruna verilen öğle yemeği programı düzenlendiğini kaydeden Ayas, “Odamız Yönetim Kurulu Başkanı olarak ve beraberimdeki ticari heyet Miami Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Alfred Sanchez’i ziyaret ettik. Daha sonra Beacon Council, Miami Port ve Miami Kalkınma Ajansı tarafından Miami Ticaret Ve Sanayi Odasında yapılan sunuma katıldık.

Bingöl ticaretinin çatı kuruluşu olan Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası olarak, çalışmalarımızın önemli kısmını üyelerimizin yurtdışı pazarlara açılmasını sağlamak üzere gerçekleştirmekte, üyelerimizin ihracatını artırmak için yeni işbirliklerini gerçekleştirmektedir” diye konuştu.

Ziyaretin çok verimli geçtiğini ifade eden Ayas, “İhracat, sürdürülebilir bir ekonomik büyümenin gerçekleşmesinde kilit bir rol oynamaktadır. İhracat, kalkınmanın vazgeçilmez bir unsurudur. Uluslararası ticaretin temel unsurlarından birisi olan ihracat, ülkelerin büyümesine ve gelişmesine katkı sağlamaktadır. İhracat aynı zamanda, ülkelerin ekonomik faaliyetlerinin canlanması, kalkınmalarına, dış ticaret dengelerinin korunmasına, istihdam, üretim ve makroekonomik dengelerin sağlanmasına önemli bir etkendir” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TSO, heyeti,, Amerika’dan, döndü,
Yorumlar
Haber Yazılımı