Haber Detayı
13 Nisan 2019 - Cumartesi 00:04
 
Tüketici ve Tüketim” resim yarışması
Ticaret Bakanlığınca ortaokullar arası düzenlenen “Tüketim ve Tüketici” resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
GÜNDEM Haberi
Tüketici ve Tüketim” resim yarışması

Ticaret Bakanlığınca Türkiye genelinde düzenlenen ve Bingöl’de de yapılan “Tüketim ve Tüketici” resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere, ödülleri verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin ile Ticaret İl Müdürü Abdulvahap Tanık, resim yarışmasında dereceye giren öğrencileri okullarında ziyaret etti.

Yarışmada birinci olan, dereceye giren ve eser sunan İMKB Ekinyolu Ortaokulu ve Vali Güner Orbay Ortaokulu öğrencilerini ziyaret eden Engin ile Tanık, öğrencilere ödüllerini verdi.

Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğün Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüyle yaptığı protokol gereği Türkiye genelinde  tüm resmi ve özel okullarda eğitim ve öğretim gören ortaokullar arasında düzenlemiş olduğu “Bilinçli Tüketim ve Tüketici  Hakları ” konulu  ödüllü resim  yarışmasında  Bingöl’de dereceye  giren öğrenciler, okul yöneticilerini ziyaret eden Ticaret İl Müdürü Tanık yarışmaya katılan öğrencileri başarısından  dolayı tebrik etti.

Tanık, “Eğitim çağındaki öğrencileri ve gençlerin  bilinçli  tüketim ve tüketici   hakları konusunda bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak ve sanatsal çalışmalarını destekliyoruz. Dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyoruz”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tüketici, ve, Tüketim”, resim, yarışması,
Yorumlar
Haber Yazılımı