Haber Detayı
27 Mayıs 2021 - Perşembe 18:04
 
‘TÜM DARBE VE DARBECİLERİ LANETLİYORUM’
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz’dan ’27 Mayıs’ mesajı: Tüm darbeleri, darbecileri ve vesayet odaklarını lanetliyorum.
SİYASET Haberi
‘TÜM DARBE VE DARBECİLERİ LANETLİYORUM’

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, twitter hesabından 7 Mayıs askeri darbesinin 61'inci yılı dolayısıyla yayımladığı mesajında, şunları kaydetti:

“Bugün 27 Mayıs Darbelerin anası 27 Mayıs 61 yıl önce bugün gerçekleşti. Başbakan Menderes ve bakanları idam edilirken, milli irade aşağılandı ve sindirildi. Anayasal olarak vesayet sistematik hale getirildi.”

“Bu vesayet düzeni demokrasiye olduğu kadar kalkınma sürecimize de büyük darbe vurdu. Uluslararası gücümüzü kırdı. Nihayet 15 Temmuz hain darbe girişimine Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan liderliğinde canı pahasına direnen milletimiz bu karanlık dönemi kapattı.”

“Bu vesileyle başta Menderes ve arkadaşları ve 15 Temmuz şehitleri olmak üzere, milletimizin hukukunu korumak için mücadele etmiş tüm kahramanları rahmetle yâd ediyorum. Tüm darbeleri, darbecileri ve vesayet odaklarını lanetliyorum.” 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘TÜM, DARBE, VE, DARBECİLERİ, LANETLİYORUM’,
Yorumlar
Haber Yazılımı