Haber Detayı
17 Eylül 2019 - Salı 00:04 Bu haber 1592 kez okundu
 
Umut Kervanı, yüzleri güldürüyor
Bingöl Umut Kervanı Derneği, kentteki yardıma muhtaç ailelere kırtasiye, gıda ve nakdi olmak üzere 298 aileye 31 bin 861 TL yardımda bulundu.
GÜNDEM Haberi
Umut Kervanı, yüzleri güldürüyor

Umut Kervanı Vakfı Üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), 2019 yılı Ağustos ayına ait faaliyet raporlarını açıkladı.

Yılın on iki ayında yüzlerce aileye şefkat ve merhamet ile dokunan Bingöl Umut Kervanı Derneği, muhtaç ailelerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Gönlü zengin hayırsever insanlar ile yoksul aileler arasında köprü vazifesi gören Bingöl Umut Kervanı Derneği, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yapılan çalışmalarla ilgili yazılı açıklama yapan Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Mehmet Tamaç, “Ağustos ayında 298 aileye 31 bin 861 TL değerinde kırtasiye, ayni ve nakdi yardım yaptık. 1.126 TL gıda, 24.535 TL kırtasiye ve 6.200 TL nakit yardımda bulunduk” dedi.

Söz konusu yardımlarından ötürü hayır sahibi ve duyarlı insanımıza şükranlarını sunan Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Tamaç, zengin ve fakirlerin birbirleri ile imtihan içerisinde olduklarını dile getirerek, “Zenginlik ve yoksulluk, tarih boyunca bütün milletlerin ve toplumların adeta kaderi olmuş sosyal bir realitedir. Cenabı Hak sünneti gereği zenginleri ve yoksulları birbiriyle imtihan etmiş, her iki kategoriyi de birbirine muhtaç olarak yaratmıştır. Yoksul ve muhtaç insanların zenginlerin yardım ve desteğine olan ihtiyacından belki de daha ziyade olarak, zengin ve varlıklı insanlar da fakir ve düşkünlerin hayır yolundaki dua ve temennilerine muhtaç olduklarını unutmamalıdır. Bu bakımdan hali vakti yerinde olan ve Rahman olan Allah'ın lütfundan bolca rızıklandırdığı zenginlerin, toplumdaki fakir ve yoksulları kendileri için bir yük ve külfet olarak görmemeleri bilakis kaza ve belaların defi ve hayır kapılarının açılması noktasında bir vesile olarak telâkki etmeleri daha doğru olacaktır. Yüce inancımız, kadim geleneğimiz ve tarihi mirasımız bize bunu öğretmiştir. Bu vesileyle imkân ve iktidar sahibi kardeşlerimizi sosyal ve ekonomik sorumlulukları noktasında daha duyarlı olmaya davet ediyor ve bu hayır kervanında birlikte yürümeye çağırıyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Umut, Kervanı,, yüzleri, güldürüyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Umut Kervanı, yüzleri güldürüyor
Yorumlar
Haber Yazılımı