Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 00:03 Bu haber 883 kez okundu
 
Umut Kervanında Ramazan seferberliği
Bingöl Umut Kervanı, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ve yetim ailelere ulaştırmak üzere yardım seferberliği başlattı.
GÜNDEM Haberi
Umut Kervanında Ramazan seferberliği

İnsani Yardım Eğitim ve Kültür Derneği Bingöl Umut Kervanı tarafından ihtiyaç sahibi ve yetim ailelere ulaştırmak üzere yardım seferberliği başlattı. Bu kapsamda ihtiyaç sahibi yüzlerce aileye ulaştırılmak üzere ramazan paketlerini dağıtmaya başladı.

Her ay ihtiyaç sahibi ailelere düzenli gıda yardımı ulaştıran Bingöl Umut Kervanı, ramazan ayı boyunca da gelen yardımları dağıtmaya devam edeceklerini belirtti.   

Ramazan ayı dolayısıyla şu ana kadar kentte ihtiyaç sahibi birçok aileye gıda ve çeşitli yardımlarda bulunulduklarını söyleyen Bingöl Umut Kervanı Başkanı Mehmet Tamaç, bu ay içerisinde yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi.  

Tamaç, "Allah’a hamdolsun bizleri bereket, rahmet ve mağfiret ayı olan ramazana ulaştırdı. Bizler Bingöl Umut Kervanı olarak inşallah bu ramazan ayında da bir yardım seferberliği başlatacağız." dedi

"YARDIM İÇİN 2 BİN MAĞDUR AİLENİN BAŞVURUSU VAR"

Bingöl Umut Kervanı olarak kendilerine şu ana kadar müracaat etmiş olan yaklaşık 2 bin mağdur ailenin olduğunu belirten Tamaç, "Bizler bir yardım yelpazesi açtık, Bingöl Umut Kervanı olarak gerek Bingöllü gerekse bütün ümmeti fertlerinden yardım talep ediyoruz. Diyoruz ki bu yelpazenin herkese ulaşabilmesi için sizlerin yardımına desteğine, duanıza ihtiyacımız var. Bu konuda elinde imkanı olan, bu imkanı olmayan kardeşlerimize yardımcı olursa inşallah hayırlara vesile olacaktır." ifadelerini kullandı.

"BU RAMAZAN KUMANYA BEDELİMİZ 100 TL’DİR"

Tamaç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ülkemizde biliyorsunuz bir sıkıntılı dönem var. Bundan dolayı daha önce 80 TL olan kumanya bedelimizi 100 TL’ye yükselttik ki mağdura götürdüğümüz paketin içerisinde en azından birkaç günlük de olsa ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde olsun. Bu ramazan inşallah kumanya bedelimiz 100 TL olacak." 

"İhtiyaç sahiplerine ulaşmak için kardeşlerimizin yardımını bekliyoruz"

Yardım çağrısında bulunan Tamaç, "Bütün kardeşlerimizden az çok demeden imkanı olan her Müslümandan yardım bekliyoruz. Tüm fakir ve muhtaçlara ramazan kumanyası yardımın ulaşması için bizlere destek olmalarını bekliyoruz. Rabbim bu ramazan ayını İslam ümmetinin kurtuluşuna, vahdetine, birliğine ve zilletten kurtulmasına vesile eylesin. İslam ümmetine tuzak kuranların tuzaklarını kendi başlarına geçirsin." şeklinde konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Umut, Kervanında, Ramazan, seferberliği,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Umut Kervanında Ramazan seferberliği
Yorumlar
Haber Yazılımı