Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 01:13
 
Umut Kervanından 636 aileye destek
Bingöl Umut Kervanı Derneği, Mayıs ayında 636 aileye 77 bin 543 TL değerinde ayni ve nakdi yardımında bulundu.
GÜNDEM Haberi
Umut Kervanından 636 aileye destek

Umut Kervanı Vakfı Üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı), 2019 yılı Mayıs ayına ait faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Yapılan çalışmalarla ilgili yazılı açıklama yapan Bingöl Umut Kervanı Başkan Yardımcısı Mehmet Refik Gönül “Mayıs ayında 636 aileye 77 bin 543 TL değerinde ayni ve nakdi yardımını yaptık. 462 aileye 48 bin 730 TL değerinde gıda, 136 aileye 25 bin 240 TL nakdi, 27 aileye 2 bin 430 TL Kırmızı Et, 11 aileye bin 143 TL kahvaltılık bal yardımında bulunduk” dedi.

Yıl içerisinde 12 ay boyunca sürekli olarak tespit edilen mağdur ailelere ulaşmaya çalıştıklarını dile getiren Gönül,  “Malından mülkünden fakirlere ve yoksullara yardım etmek ihsandır. Bizler Bingöl Umut Kervanı Derneği çalışanları üyeleri ve gönüllü üyelerimiz ile teşriki mesai yaparak Mübarek Ramazan ayına hazırlıklarımıza başladık. Gelen yardımlar oranında ihtiyaç sahibi ailelere yardımları ulaştırdık. Bizler elimizden geldikçe hayırsever vatandaşlarımızın yardımları ile tespit ettiğimiz fakir, mağdur, dul, yetim ve muhtaç ailelere ayni ve nakdi yardımlarda bulunduk. İnanıyoruz ki bu gemide kaptanıyla, tayfasıyla hepimiz bu gemiyi sağlıklı ve huzurlu olarak karaya oturtma çabasındayız. Bunun için sadece Ramazan ayında değil, üç aylarda değil, yılın on iki ayında Peygamber (s.a.v)’i bir ahlak olan muhtaç insanlara yardım edinmeyi kendimize ve ailemize veren el olmayı her daim telkin etmeliyiz. Bu çalışmalarda emeği geçen herkesten Allah razı olsun” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Umut, Kervanından, 636, aileye, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı