Haber Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 00:08
 
Umut Kervanından 97 aileye yardım eli
Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı), 0cak ayında 97 aileye 13 bin 490 TL değerinde ayni ve nakdi yardımında bulundu.
GÜNDEM Haberi
Umut Kervanından 97 aileye yardım eli

Yaptığı yardımlarla bilinen Umut Kervanı Vakfı Üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), 2019 yılı Ocak ayına ait faaliyet raporlarını açıkladı.

Fakir ve muhtaçlar ile zenginler arasında köprü vazifesi gören Bingöl Umut Kervanı Derneği, kentteki yardıma muhtaç insanlara kardeşlik elini uzatmaya devam ediyor.

97 AİLEYE 13 BİN 490 TL YARDIM YAPILDI

Yapılan çalışmalarla ilgili yazılı açıklama yapan Bingöl Umut Kervanı Yönetim Kurulu Üyesi İlhami Demir “Ocak ayında 97 aileye 13 bin 490 TL değerinde ayni ve nakdi yardımını yaptık. 68 aileye 4 bin 95 TL değerinde gıda, 11 aileye 6 bin 700 TL nakdi, 1 aileye 80 TL Kırmızı Et, 10 aileye bin 650 TL kahvaltılık bal, 7 öğrenciye 965 TL giyime aracı olma yardımında bulunduk” dedi.

Kardeşliğin en önemli vasıtalarından birinin infak olduğunu ifade eden Demir, “Kur’an’da genellikle iyiliklerin sevabı bire on olarak gösterildiği halde, Allah yolunda yapılan infakın sevabının bire yedi yüz ve daha üstü olduğu bildirilmiştir. Bu da infakın Allah katındaki değerini gösterir. Şüphesiz infakın birçok faydası bulunmaktadır. Bu faydaların başında, infak eden kişinin başkasına karşılıksız yardımda bulunmanın iç huzurunu yaşaması gelir. Diğer taraftan infak sayesinde kişi kibir, gurur, cimrilik ve bencillik gibi dinimizce yerilen kötü vasıflardan kurtulur” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Umut, Kervanından, 97, aileye, yardım, eli,
Yorumlar
Haber Yazılımı