Haber Detayı
24 Mayıs 2022 - Salı 17:45
 
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN 18 PROJESİNE TÜBİTAK’TAN DESTEK
TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2021/2 Dönemi Bilimsel Değerlendirme sonuçları belli oldu. Bingöl Üniversitesi öğrencilerinin 18 projesi destek almaya hak kazandı.
GÜNDEM Haberi
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN 18 PROJESİNE TÜBİTAK’TAN DESTEK

Bingöl Üniversitesinin farklı fakülte ve meslek yüksekokullarında öğrenim hayatına devam eden öğrencilerin, öğretim elemanları danışmalığında hazırladığı ve TÜBİTAK’a sunduğu 23 projeden 18 tanesi destek almaya hak kazandı.  En çok projesi kabul gören fakülte, 4 proje ile Fen Edebiyat Fakültesi oldu.

Bu fakültemizi sırayla 3’er proje ile Veteriner Fakültesi ve Ziraat Fakültesi takip etti. Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Meslek Yüksekokulunun 2 projesi destek bulurken, Diş Hekimliği Fakültesi ve Mimarlık- Mühendislik Fakültesinin de 1’er projesi destek kapsamına alındı. Ayrıca Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulun da 1’er projesi TÜBİTAK taraflıdan destek almaya hak kazandı. 

Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, 18 öğrencinin projesinin TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazanmasının Bingöl Üniversitesi camiası olarak kendilerini çok gururlandırdığını belirterek, şunları söyledi: “Üniversitemiz sadece fiziksel anlamda büyümüyor. Niteliksel olarak başarı çıtasını her yıl daha da üst sıralara tırmandırıyor. Obez üniversite olmayacağımızı daima söylüyorum. Nitelik olarak büyümeye devam edeceğiz. Başarıda öğrencilerimiz ile öğretim elemanlarımızı ve emek harcayan herkesi tebrik ediyorum.”

Abdulkadir BEĞSARI

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÜNİVERSİTE, ÖĞRENCİLERİNİN, 18, PROJESİNE, TÜBİTAK’TAN, DESTEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı