Haber Detayı
05 Ekim 2018 - Cuma 23:47
 
Üniversitede 2 yeni laboratuvar açıldı
Prof. Dr. İbrahim Çapak, Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde kurulan İş Sağlığı ve Güvenliği ile Hemşirelik Bölümü Öğrenci Uygulama ve Araştırma Laboratuvarlarının açılışını gerçekleştirdi.
GÜNDEM Haberi
Üniversitede 2 yeni laboratuvar açıldı

Bingöl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde iki yeni laboratuvarın açılışı yapıldı.

Fakülte binasında yer alan her iki laboratuvarın açılışı Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcısı ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Solmaz tarafından yapıldı. Fakültedeki öğretim üyeleri ve idari personelin de katıldığı açılış töreninde konuşan Rektör Çapak, Bingöl Üniversitesi’nin her geçen gün daha geliştiğini belirterek, “Üniversitemizin standartlarını yükseltmek ve eğitim kalitesini arttırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Açılışını yaptığımız her iki laboratuvarımız Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerimize çok şey katacaktır. Üniversite olarak uygulamalı eğitime büyük önem veriyoruz. Öğrencilerimiz, burada görecekleri eğitimle sağlık sektörüne daha hazır halde geçiş yapıp sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak önemli birer elemanı olacaklardır. Her iki laboratuvarımız da öğrencilerimize ve üniversitemize hayırlı olsun” dedi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Solmaz ise özellikle sağlık alanında verilen eğitimde uygulama alanlarının oluşturulmasının hayati önem taşıdığını belirterek, iki önemli bölümün öğrenci uygulama laboratuvarlarının kurulmasında desteklerinden ötürü Rektör Çapak’a teşekkür etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Üniversitede, 2, yeni, laboratuvar, açıldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Üniversitede 2 yeni laboratuvar açıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı