Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 00:20 Bu haber 1066 kez okundu
 
Üniversitenin iki projesi kabul edildi
Fen Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Can Ali Ağca ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Gündoğdu’nun TÜBİTAK’a sundukları ve destek miktarı 500 bin TL olan ‘Hızlı Destek ve Kariyer Geliştirme’ projeleri TÜBİTAK tarafından kabul edildi.
GÜNDEM Haberi
Üniversitenin iki projesi kabul edildi

Proje hakkında bilgi veren Dr. Öğr. Üyesi Gündoğdu, söz konusu projeler ile ilgili; kişiselleştirilmiş göğüs ve yumurtalık kanseri tedavilerinde kullanılmak üzere yeni ilaç hedeflerinin ve prediktif biyobelirteçlerin tanımlanması ve karakterize edilmesinin amaçlandığını söyledi.

Gündoğdu, “Projeler ile yeni nesil kanser ilaçlarının araştırma-geliştirmesine yönelik “know-how” tecrübesinin üniversitemizde ve ülkemizde yaygınlaşarak üretime katkı sunmasının ülkemizin uzun vadeli bilim, sanayi ve teknoloji vizyonuna katkı sağlayacaktır. Söz konusu projeler, Londra, Paris ve İstanbul Bezmiâlem Üniversitelerindeki bilim insanlarıyla kurulması planlanan ikili işbirliklerini de motive edecektir. Çalışmalarımız boyunca bizlerden desteklerini eksik etmeyen Bingöl Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak Hocamıza teşekkür ederiz” dedi.

Gündoğdu, “Projeler kapsamında istihdam edilmek üzere 1 doktora ve 3 yüksek lisans bursiyeri alınacaktır. Başvuru için; https://www.celllpr.com/contact adresinden erişim sağlanabilir. Desteklenen projelerimiz kapsamında; Potansiyel Bir Biyobelirteç Olarak hMOB2’nin Bireyselleştirilmiş Kanser Tedavisindeki Prediktif Rolünün Ortaya Çıkarılması ve Meme Kanseri Tedavisinde Kullanılan Parp İnhibitörlerinin Anti-Tümör Aktivitesinde Mum1 Proteininin Rolünün Araştırılması konusu üzerinde çalışmalar yürüteceğiz” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Üniversitenin, iki, projesi, kabul, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı