Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 01:54 Bu haber 1065 kez okundu
 
Vali Ekinci: “Bu ülke, şehit vere vere bugünlere geldi”
Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Şehit aileleri, gaziler için düzenlenen iftar yemeğine katıldı.
GÜNDEM Haberi
Vali Ekinci: “Bu ülke, şehit vere vere bugünlere geldi”

Kent merkezindeki bir resturanta düzenlenen iftar yemeğine, Vali Kadir Ekinci ve eşi Tuba Ekinci, Belediye Başkanı Erdal Arıkan ve eşi Nurten Arıkan, 49. Komando Tugay Komutan Vekili Topçu Albay Ali Olcay Küçüktepe, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Vali Yardımcıları Yusuf Gemici ve Ali İhsan Başak, kurum müdürleri ve eşleri, şehit aileleri, gaziler ve gazi aileleri katıldı.

Burada bir konuşma yapan Vali Ekinci, “Öncelikle son üç gün içerisinde vermiş olduğunuz iki şehidimize Rabb-ul Aleminden rahmet diliyorum. Rabbim cennetiyle, cemaliyle muamele eylesin inşallah. Ayrıca yine bu üç günde Tunceli'de yapmış olduğumuz operasyonda iki kardeşimiz de gazi oldular. Onlara da Rabb-ul Aleminden acil şifalar diliyorum” dedi.

Ramazan ayının Bingöl’e ve tüm İslam alemine hayırlı olmasını dileyen Vali Ekinci, “Bizler malumunuz olduğu üzere zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu ülke yüzyıllarıdır şehit vere vere bu günlere gelmiş bir ülkedir. Çünkü bu coğrafyada yaşamanın bedeli budur. Malazgirt’ten Çanakkale’ye, Kut'ül Amere’ye tüm tarihsel süreç içerisinde ne yazık ki bizim şehitlerimiz, gazilerimiz eksik olmamıştır. Bu süreç içerisinde bu milletin istikbaline göz dikenler, bu milletin huzur içerisinde güven içerisinde yaşamasına müsaade etmek istemeyenler bizleri son dönemde de terör belasıyla ve onların kötü niyetleri ile baş başa bıraktılar. Sizlerden aldığımız destekle terör ile mücadeleyi hiç bir zaman ihmal etmedik, etmeyeceğiz inşallah. Terörle olan kararlı mücadelemiz dün olduğu gibi bugün de devam edecektir. Rabb-ul Alemin sizlerden razı olsun. Sizler bu memleket ve bu millet için çocuklarını feda ederek tarihe geçen değerli kardeşlerimizsiniz. Tarih sizleri ‘şehit babası’, ‘şehit annesi’, ‘şehit ailesi’ diyerek hep hayırla yad edecektir. Allah sizlerden razı olsun. Varlığınız bizim için bir şereftir” diye konuştu.

“BİZİM AİLEMİZ SİZLERSİNİZ”

“Şunu bilmenizi isterim ki, evimde annem ve babam benim için neyse buradaki annelerimiz, babalarımızda öyledir. Bizim ailemiz sizlersiniz” diyen vali Ekinci, konuşmasın şöyle tamamladı: “Sizler bizim en değerli emanetimizsiniz. Dolayısıyla sizlerin müşkülünü çözmek her daim boynumuzun borcudur. Davetimize icabet ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Sizlerle birlikte iftar açmayı nasip eden rabbimize şükürler olsun. Allah’a emanet olun. Selamlar, saygılar”

Programın sonunda Vali Ekinci ve eşi Tuba Ekinci, şehit aileleri, gazi ve gazi ailelerini masalarında ziyaret etti. Aileler ile bir süre sohbet eden Ekinci çifti, ailelerin sorunlarını ve taleplerini dinledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Ekinci:, “Bu, ülke,, şehit, vere, vere, bugünlere, geldi”,
Yorumlar
Haber Yazılımı