Haber Detayı
24 Temmuz 2020 - Cuma 14:58 Bu haber 446 kez okundu
 
Vali Ekinci’den Basın Bayramı mesajı
Vali Kadir Ekinci, '24 Temmuz Basın ve Gazeteciler Bayramı' dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
GÜNDEM Haberi
Vali Ekinci’den Basın Bayramı mesajı

Vali Ekinci’nin mesajı şöyle: “24 Temmuz 1908, Meşrutiyetin ilanı ile birlikte basında sansürün kaldırıldığı, gazetelerin sansürsüz yayınlanmaya başladığı tarihtir. Bu nedenle ülkemizde her yıl ‘24 Temmuz Basın ve Gazeteciler Bayramı’ olarak kutlanmaktadır.

Hamdolsun günümüzde artık basın, serbest çalışma ortamı ile çağdaş toplumsal hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olmuştur.

Yasal teminatlarla basın hürriyeti içinde görevlerini yerine getiren ulusal ve yerel basınımız, özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşmasında büyük bir etkiye ve güce sahiptir.  Objektif, doğru, güncel temel hak ve özgürlüklere saygılı ve kamu yararını göz ardı etmeyen bir anlayışla vatandaşlarımızın bilgi edinmelerini sağlayan basınımız, ülkemizin gelişmişlik düzeyini gösteren temel kurumlarından biridir.

Gerek ülkemizin gerekse Bingöl’ümüzün her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasında ve bu başarının ülkemize ve ilimize olumlu yönde yansımasına, basın mensuplarının gösterdikleri hassasiyet ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmalar büyük katkı sağlamaktadır.

Nitekim 15 Temmuz 2016 gecesi, hain FETÖ tarafından vatanımızın birliğine ve bölünmez bütünlüğüne, milletimizin bağımsızlığına, temel hak ve hürriyetlerine yönelik yapılan alçak saldırılara karşı basının ne kadar önemli bir misyon yüklendiğine hep birlikte şahit olduk.

Böylesine önemli bir görevi yerine getirmek için özveri ile çalışan, yerelden ulusala, tüm basın çalışanlarının ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, sağlık, başarı ve esenlikler dilerim.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Ekinci’den, Basın, Bayramı, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı