Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 00:15
 
Vali Ekinci’den idareciler günü mesajı
Vali Kadir Ekinci, '10 Ocak İdareciler Günü' dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi
Vali Ekinci’den idareciler günü mesajı

Vali Ekinci’nin mesajı şöyle: “Kamu kaynaklarının milletimize doğru, etkin ve hakkaniyet ölçüsünde ulaştırılması, kamu görevlerinin adalet ve eşitlik ilkeleri ile yürütülmesi, milletimizin devletinden beklentilerinin isabetle tespit edilmesi;  vatandaşımızın huzuru, güvenliği ve mutluluğu için durmaksızın çalışması idarecilerin temel görevleridir.

Görev yaptığımız bölgelerde devam eden ve tamamlanan çalışmaların icrasında aziz milletimizin yüce menfaatlerini korumak adına liderlik yaparak süreçleri kontrol etmek ve yönlendirmek özel bir anlam taşımaktadır. Çünkü, mülki idare amirleri temsil ettikleri devlet, devlet büyükleri ve manevi değerler ile aziz milletimize cesaret, azim, güven ve kararlılık duygularını da kazandırmaktadırlar.

Mülki idare amirleri, güç ve otoritenin yanında ‘Halka Hizmet, Hakk’a Hizmettir’ bilinci ile insan tasavvurumuz üzerinden şefkati ve merhameti, iyiliği, hakkı teslim etmeyi, emanete bihakkın sahip çıkmayı temsil ederek devlet ve halk arasındaki dayanışma ve güven bağlarını da tesis etmektedirler.

İdareciler olarak, referansını tarihimizden alan birey ve devlet arasındaki güven ve itimadı sürekli ve güçlü kılmak için, daha gayretli, daha çalışkan ve daha üretken olmalıyız. Kalıcı ve kuşatıcı dönütler için aklın ve ahlakın ilkeleri ile hareket etmek büyük önem arz etmektedir.

Bu duygularla, Şeyh Edebali’nin “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ tavsiyesini esas alarak, başta mesai arkadaşlarım Vali Yardımcılarımız ve ilçelerimizde hizmet veren Kaymakamlarımız olmak üzere tüm idarecilerimizin ‘10 Ocak İdareciler Günü’nü kutluyor, hizmet etmekten onur ve guru duyduğum Bingöllü hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Ekinci’den, idareciler, günü, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı