Haber Detayı
23 Kasım 2019 - Cumartesi 00:05 Bu haber 1062 kez okundu
 
Vali Ekinci’den Öğretmenler Günü Mesajı
Vali Kadir Ekinci, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Vali Ekinci mesajında, öğretmenlik mesleğinin; emek, özveri ve sabır isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar yüce bir meslek olduğunu söyledi.
GÜNDEM Haberi
Vali Ekinci’den Öğretmenler Günü Mesajı

Vali Ekinci’nin mesajı şöyle:

“Bugün, her birimizin hayatında büyük emekleri olan öğretmenlerimizin ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlamanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Topluma faydalı bir insan yetiştirmek insanlığın bildiği en yüce meşguliyettir. Bu onurlu görevi ifa eden öğretmenlerimiz de sevgi, saygı ve övgüye fazlasıyla layık kimselerdir. Öğretmenlik; emek, özveri ve sabır isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar yüce bir meslektir. Varlığı okumayı ve anlamayı; anlamak üzerine kurgulanmış bir hayat tarzını tanımayı ve sürdürmeyi öğrettikleri için öğretmenlerimiz en saygın değerlerimizdir.

Bizleri kelimeler ve kavramlarla tanıştıran; bizlere dostluğu, kardeşliği, iyiliği, doğruluğu ve ölçülü davranmayı öğreten, sevginin, sabrın ve fedakarlığın timsali öğretmenlerimiz, yarınlarımızı inşa eden iradenin temel taşlarıdır. Nitekim Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı ise öğretmenlerdir” diyerek öğretmenlik mesleğinin değerini ve millet olma bilincindeki önemini vurgulayarak geleceğimizi onlara emanet etmiştir.

“Hikmet mü’minin yitiğidir; onu nerede bulursa alır” diyen medeniyetimizin temsilcileri öğretmenlerimiz, aydınlık yüzleri ve tükenmeyen enerjileri ile yetiştirdikleri binlerce çocuğun ruhuna ışık saçmakta, yeşerttikleri bilme ve öğrenme tutkusu ile geleceğe güvenle bakmamızı sağlamaktadırlar.

‘Erdemli insan, mutlu toplum ve aydınlık’ gelecek idealini daima taze tutan, bilgi ve birikimlerini güncelleyerek harflerden bir evren oluşturan değerli öğretmenlerimiz sayesinde ülkemiz, her alanda kalkınmış ve gelişmiş bir dünya devleti olacaktır inşallah.

Bizler inanıyoruz ki, eğitim adına yapılan her çalışma, devletimizin ve milletimizin istiklalini ve istikbalini doğrudan ilgilendirmektedir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki çalışmalarında da öğretmenlerimizin bu şuurda olacağına yürekten inanıyor; çocuklarımızın milletine ve maneviyatına bağlı bilinçli fertler olarak yetiştirilmesinde, dolayısıyla ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde gösterdikleri fedakarlık ve emek için teşekkür ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; evvela Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi rahmetle anıyor; ülkemizin farklı köşelerinde, aklı, ahlakı ve bilgeliği önemseyen nesiller için çabalayan tüm öğretmenlerimizin ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Ekinci’den, Öğretmenler, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı