Haber Detayı
08 Nisan 2020 - Çarşamba 00:24 Bu haber 507 kez okundu
 
Vali Ekinci’den ‘Polis Haftası’ mesajı
Vali Kadir Ekinci “Polis Haftası” dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
GÜNDEM Haberi
Vali Ekinci’den ‘Polis Haftası’ mesajı

Vali Ekinci, mesajında şunları söyledi: “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için yurdun dört bir yanında fedakârca görev yapan Polis Teşkilatımızın 175. Kuruluş yıl dönümünü ve ‘Polis Haftası’nı en içten duygularımla kutluyorum.

Devletimizin temel kurumlarından biri olan Polis Teşkilatımız, yüksek görev bilinci ile sorumluluklarını en iyi, en doğru, en hızlı şekilde yerine getirmeye gayret etmektedir.

Millet ve mukaddesat bilinciyle gece gündüz demeden vatandaşımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlenmesini önlemek, suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımızın ülkemiz açısından önemi büyüktür. Özellikle son yıllarda, terör başta olmak üzere, suç ve suçlulara karşı verdiği mücadelesindeki başarısından dolayı polisimizle iftihar ediyoruz.

Yaşadığımız zamanın ihtiyaçlarına göre kendini daima yenileyen, her durumda hukukun üstünlüğünü ve insan haklarını önceleyen, Anadolu kültür ve medeniyet değerlerini korumayı görev bilen emniyet mensuplarımız vazife ve sorumluluklarını en iyi şekilde devam ettireceklerdir inşallah.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türk Polis Teşkilatı’nın 175. kuruluş yıl dönümünde emniyet mensuplarımızın ‘Polis Haftası’nı bir kez daha tebrik ediyor, görevleri başında şehit düşen kahraman polislerimizi rahmetle anıyor, görevleri başındaki polislerimize ve gazilerimize sevdikleri ile birlikte sağlıklı, mutlu ve başarılı yıllar temenni ediyorum.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Ekinci’den, ‘Polis, Haftası’, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı