Haber Detayı
04 Eylül 2020 - Cuma 20:07
 
Vali Ekinci esnafı denetledi
Vali Kadir Ekinci, Belediye Başkanı Erdal Arıkan ve ilgili birim amirlerinin katılımıyla koronavirüs ile ilgili alınan tedbirleri yerinde inceledi. Maske, sosyal mesafe ve temizlik konularına dikkat edilmesini isteyen Vali Ekinci, esnaf ve vatandaşlardan alınan önlemlere riayet etmelerini istedi.
GÜNDEM Haberi
Vali Ekinci esnafı denetledi

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen uygulamalar kapsamında Bingöl’de de Vali Kadir Ekinci yönetim ve koordinasyonunda denetimler gerçekleştirildi.

Şehit M. Gündoğdu Caddesindeki denetimlere katılan Vali Kadir Ekinci,  işletmelerde maske kullanımı, sosyal mesafe kuralı ve temizlik kurallarına uyulup uyulmadığını yerinde denetledi.

Denetimler kapsamında; pazarlar, işyerleri, marketler, toplu taşıma, yollar, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar, ticari taksiler ve tüm yaşam alanlarında sıkı denetimlerle vatandaşların yeni normale riayet etmesi noktasında uygulamalar yapıldı.

Şehit M. Gündoğdu Caddesindeki denetimlere katılan Vali Ekinci, burada yaptığı açıklamada, tüm ülkede olduğu gibi Bingöl’de de işletmeleri ve tüm yaşam alanlarını denetlediklerini belirtti.

Vali Ekinci, şunları söyledi: “Denetlemede amacımız özellikle vatandaşımızda tekrar tekrar farkındalık oluşturmaktır. Özellikle son dönemde artan vakalarla birlikte istiyoruz ki tüm vatandaşlarımız bu konuda hassasiyet göstersinler, kurallara harfiyen uysunlar. Ve el birliğiyle ‘Sağlık İçin Hepimiz İçin’ sloganıyla bu virüsün üstesinden gelelim.   

Dolayısıyla her zaman söylediğimiz gibi başta maske, mesafe, temizlik olmak üzere, aslında hayatımız için basit olan ancak çok fazla vatandaşımızın önem vermediği için, bana bir şey olmaz bakış açısıyla bazen hafife aldığı bu uyarılarımızı biraz daha hatırlatmak, biraz daha insanların hayatından kalıcı hale getirerek virüsle mücadele etmek için bugün alandayız. 

Alanda gördüğümüz özellikle maske konusunda, sosyal mesafe konusundaki hassasiyet bizleri mutlu etmiştir. İnşallah bundan sonra sadece işletmelerimizde değil aynı zamanda vatandaşımızın özellikle toplu olarak bulunduğu düğünler, taziyelerde denetimlerimizi daha da sıklaştırarak bu vakaları azaltma gayreti içinde olacağız. Rabbim hepimize sağlık, sıhhat versin.”

Denetimlerde Vali Kadir Ekinci'ye, Belediye Başkan Erdal Arıkan, İl Emniyet Müdürü Ali Canbolat, İl Jandarma Komutanı J. Kıd. Albay Abdurrahman Başbuğ, Ticaret İl Müdürü Abdulvahab Tanık, ESOB Başkanı Ali Bayram ile ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri eşlik etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Ekinci, esnafı, denetledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı