Haber Detayı
18 Mayıs 2021 - Salı 18:03
 
VALİ EKİNCİ’NİN 19 MAYIS MESAJI
Vali Kadir Ekinci, ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi
VALİ EKİNCİ’NİN 19 MAYIS MESAJI

Vali Ekinci’nin mesajı şöyle: “Cumhuriyeti’mizin kuruluşuna giden yolda ilk adımı oluşturan ve milletimizin kaderini değiştiren 19 Mayıs 1919’un 102. yıl dönümünü kutlamanın sevinç, heyecan ve haklı gururunu yaşıyoruz.

Bugün; aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin vatan topraklarını işgalci güçlerden temizlemek ve bizlere huzurlu ve güvenli yarınlar bırakmak için canlarını feda ettikleri kutlu zaferin ilk adımının atıldığı gündür.

Bugün, tarihe gömülmek istenen bir milletin yeniden doğduğu, özgür ve müreffeh yarınlara yürümeye başladığı gündür.

Dört bir yandan müstevli taarruzları ile kuşatılan ve yok edilmek istenen milletimiz, başlattığı Kurtuluş mücadelesi ile bir yandan sömürgeci düşmanlara karşı izzetini ve onurunu çiğnetmemiş diğer yandan da mazlum ve mağdur halklara örnek olmuştur.

19 Mayıs 1919’da yakılan özgürlük meşalesi, milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma mücadelesinde bugün de yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.

İstiklal ve istikbalimiz için ufkumuzda güneş gibi parlayan bu günün, geleceğimizin teminatı gençlerimize bayram olarak armağan edilmesi çok anlamlıdır. Aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizden aldığımız vatan emanetini ilelebet payidar kılmak adına son nefesimize kadar çaba içinde olmalıyız.

Bu mukaddes emaneti ehl-i salibe bırakmamak için, tarihini ve kültürünü iyi bilen, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, özgüveni yüksek, çalışkan ve üretken bir nesil yetiştirmek hepimizin ortak hedefi olmalıdır. Çünkü ülkemizin umudu ve göz bebeği olan gençlerimiz hem geleceğimizin teminatı; hem de daha gelişmiş, daha güçlü bir Türkiye’nin mimarları olacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta bu anlamlı günü gençliğimize emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, gençlerimizin ve tüm milletimizin “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: VALİ, EKİNCİ’NİN, 19, MAYIS, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı