Haber Detayı
08 Nisan 2020 - Çarşamba 00:17 Bu haber 545 kez okundu
 
Vali Ekinci’nin ‘Berat Kandili’ Mesajı
Bingöl Valisi Kadir Ekinci, “Berat Kandili” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
GÜNDEM Haberi
Vali Ekinci’nin ‘Berat Kandili’ Mesajı

Vali Kadir Ekinci tarafından yayımlanan mesajda, Rabbimizin sonsuz af ve mağfiretine ulaşma yolunda önemli bir fırsat olan Berat Kandili'ne ulaşmış olmanın huzur ve mutluluğu içerisinde olduğu belirtildi.

Mesajında, “Ramazan ayının müjdesi olan bu günlerimiz bizlere, Alemlerin Rabbi olan Allah’a kulluk bilincimizi tazelemeyi ve mü’min sorumluluğuyla hayatı yeniden düzenlemeyi hatırlatır ve öğretir” diyen Vali Ekinci, “Ahlak ve iyilik, adalet ve erdem eylemleri ile bütünleşen her salim kalp bu hatırlatıcı değerler üzerinden zamana ve mekana tanıklığını günceller. Bu maneviyat iklimi, yaptıklarımız ve yapacaklarımız için, ‘hesaba çekilmeden önce nefsimizi hesaba çekme’ imkanı verir. Zamana ışık misali düşen bu geceler, modern çeldiricilerin ve zamanı kokutanların fitnesine karşı imanlarımızı tazelemeyi, salih ameller ile duruşumuzu sağlamlaştırmayı, hakkı ve sabrı tavsiyeleşerek ömürlerimizi bereketlendirmeyi gerektirir. Bu vesileyle; sevgi, kardeşlik ve barış duygularının içten hissedildiği müstesna gecelerimizden olan Berat Kandili’nde Yüce Rabbimizden bizleri affetmesini dilemeli, İslam âleminin ve tüm Dünya’nın huzuru için dua etmeliyiz. Rabbimizin sonsuz af ve merhametine sığınarak; kendimizi her türlü haksızlık, adaletsizlik, kin, nefret ve intikam duygularından arındırmalı, unuttuğumuz değerlerimize dönmeli, bağışlama ve bağışlanma duygularımızı güçlendirmeli, dargınlıkları gidermeli, kırdığımız kalpleri yeniden onarmalıyız” ifadelerini kullandı.

Mesajında, koronavirüsle mücadele kapsamında zor bir süreçten geçildiğini anımsatan Vali Ekinci, şöyle dedi: “Bu illetin önlenmesi amacıyla mesai mefhumuna takılmadan fedakarca çalışan kamu kurum ve kuruluşlarımızdaki personelimize, gönüllülük esası ile çalışan sivil toplum kuruluşlarındaki arkadaşlarımıza ve kurallara uyarak evinde kalan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Devlet-millet el ele aldığımız önlemlerle bu zorlu sınavı en az hasarla atlatacağız inşallah.  Bu duygu ve düşüncelerle Bingöllü hemşehrilerimizin, ülkemizin ve tüm İslam Alemi’nin ‘Berat Kandili'ni tebrik ediyor; ‘sağlık, huzur, rahmet ve bereket’te buluşmayı Yüce Allah’tan niyaz ediyorum."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Ekinci’nin, ‘Berat, Kandili’, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı