Haber Detayı
09 Kasım 2019 - Cumartesi 00:02 Bu haber 695 kez okundu
 
Vali Ekinci’nin ‘Mevlit Kandili’ Mesajı
Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
GÜNDEM Haberi
Vali Ekinci’nin ‘Mevlit Kandili’ Mesajı

Vali Kadir Ekinci, mesajında, “Âlemlere rahmet olarak gönderilen, vahyi özümseyen, bizler için kendisinde sonsuz örneklikler bulunan, güzel ahlakın tamamlayıcısı ve nübüvvet zincirinin son halkası Hz. Muhammed (a) Efendimizin dünyaya teşriflerinin yıl dönümünü bir kez daha idrak etmiş bulunuyoruz” dedi.   

O, ahlak, adalet, bilgi, sevgi, barış, merhamet, dostluk ve arkadaşlık gibi konulardaki eşsiz rehberliği ile tüm insanlığa ebedi bir ışık ve tükenmez bir umut olduğunu belirten Ekinci,

“Bu vesileyle onun mübarek misyonunu ve kusursuz kulluğunu yeniden düşünmeli ve anlamaya çalışmalıyız. Vahyin mana ile dirilten mesajını bizlere ulaştırmak için verdiği muhteşem mücadeleyi, çektiği tarifsiz sıkıntıları yeniden okumalı ve değerlendirmeliyiz.

Peygamberi anma ve anlama etkinlikleri üzerinden kendimize ve zamanın ruhuna dönük sahici sorgulamalar yapmalıyız. Maneviyatımızı, aidiyet kodlarımızı, birlik ve berberliğimizi, yardımlaşma ve dayanışmamızı vahiy ve risalet kurumu dolayımında güncellemeliyiz.

Peygamberimizi en büyük ‘imkan’ olarak görüp, varlık, hayat ve hakikate dair bilgi ve birikimlerimizi, bireysel ve toplumsal hayatımıza dair pratiklerimizi bu yüce şahitlik doğrultusunda düzenlemeliyiz. Bu düşüncelerle; ‘Mevlid Kandili’nin başta Bingöllü Hemşerilerim olmak üzere bütün İslam alemi için hayırlara vesile olmasını; ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve saadet getirmesini temenni ederim” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Ekinci’nin, ‘Mevlit, Kandili’, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı