Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 01:27 Bu haber 1899 kez okundu
 
Vali Ekinci’ye “Yeşilay” ziyareti
Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası dolayısıyla Yeşilay Cemiyeti Bingöl Şube Başkanı Ahmet Karaca ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Vali Kadir Ekinci’yi makamında ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
Vali Ekinci’ye “Yeşilay” ziyareti

Yapılan ziyarette Yeşilay Cemiyeti Bingöl Şube Başkanı Ahmet Karaca, Yeşilay’ın tarihçesi, kuruluş amacı ve bu yıl “Yeşilay Haftası” dolayısıyla Bingöl’de gerçekleştirecekleri etkinlikler hakkında Vali Ekinci’ye bilgi vererek zararlı alışkanlıklarla mücadele ve toplumu bilinçlendirme konusundaki çalışmalarına desteklerinden dolayı da teşekkür etti.

Bu yıl Yeşilay Haftası’nın “Yeşilaycı olmak için bir nedenim var” konseptiyle 1-7 Mart tarihleri arasında gerçekleştiğini ifade eden Karaca, “Yeşilay Haftası dolayısıyla Türkiye çapında etkinlikler düzenlenlenmektedir. Yeşilay’ın 99. kuruluş yıldönümünün de kutlandığı hafta dolayısıyla Bingöl’de de kamuoyunun bağımlılıklara karşı farkındalığını artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler yapılmaktadır.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Vali Ekinci, “sağlıklı bir toplumun oluşmasında çocuklar ve gençler başta olmak üzere bütün bireylerin öncelikle zararlı maddelere ulaşmasının önlenmesi gerekmektedir. Madde ve alkol bağımlılığı çağımızın en önemli sorunlarından biridir. Gelecek nesilleri madde bağımlılığı ve zararlarıyla ilgili bilinçlendirmek ve onları birer Yeşilay gönüllüsü yapabilmek için başta aileler olmak üzere toplumun her kesimine önemli sorumluluklar düşmektedir” ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Ekinci’ye, “Yeşilay”, ziyareti,
Yorumlar
Haber Yazılımı