Haber Detayı
07 Haziran 2019 - Cuma 01:11
 
Vali sürücülere baklava, çocuklara düdük
Ramazan Bayramı dolayısıyla Bingöl’de devam eden trafik uygulamasına katılan Bingöl Valisi Kadir Ekinci, sürücülere ve yolculara baklava ikramında bulundu, çocuklara ise kırmızı düdük hediye etti.
GÜNDEM Haberi
Vali sürücülere baklava, çocuklara düdük

Bingöl Valisi Ekinci, İl Emniyet Müdürlüğünce Ramazan bayramı tatili nedeniyle Bingöl-Elazığ karayolunda düzenlenen trafik uygulamasına katıldı.

İçişleri Bakanlığınca, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin huzur ve güven ortamında geçmesi için trafik tedbirleri artırıldı. 

Bakanlıkça bu tedbirler, tatil süresinin bir gün öncesi ve bir gün sonrasını da kapsayacak şekilde 11 gün olarak planlandı. 

Bingöl'de İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerince Bingöl-Elazığ, Bingöl-Muş, Bingöl-Erzurum ve Bingöl-Diyarbakır kara yolu giriş ve çıkışlarında belirlenen yerlerde kontrol noktaları oluşturuldu. 

Bingöl Valisi Ekinci, İl Emniyet Müdürü Metin Akay ile birlikte-Bingöl-Elazığ karayolunda devam eden trafik uygulamasına katılarak, ekiplerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kontrol noktasında durdurulan araçlar sürücülerine ve yolculara, tatlı ikramında bulunan Vali Ekinci, araçtaki çocuklara da kırmızı düdük hediye etti.

Çocuklara kırmızı düdük hediye eden Vali Ekinci, “Babalarınız hata yaparsa, hız sınırını aşarsa, emniyet kemerini takmazsa, kuralları ihlal ederse hemen düdük çalın ve uyarıda bulunun” uyarısında bulundu.

Vali Ekinci, durdurulan araçlardaki çocuklara, "Sürücü Seyahat Karnesi" ni de vererek, ebeveynlerin yaptıkları kural ihlallerini karneye işaretlemelerini istedi. 

Uygulama sonrası gazetecilere açıklamada bulunan Vali Ekinci, Ramazan orucunun kazasız, belasız tamamlandığını, aynı şekilde vatandaşların da gitmek istedikleri yerlere, sevdiklerine kazasız belasız ulaşmalarını diledi.

Bayram vesilesiyle trafikteki yoğunluğun 5 kat daha arttığına dikkat çeken Vali Ekinci,

“Bayram vesilesiyle de trafik yoğunluğu da normal trafikten 5 kat daha artmaktadır. Dolayısıyla bu yoğunluğun artmasıyla birlikte de sürücülerimizin de, yolcularımızın da dikkatlerini 5 kat daha artırmaları gerekiyor. Biz istiyoruz ki, tüm vatandaşlarımız, tüm kardeşlerimiz, ulaşmak istedikleri yerlere kazasız, belasız sevdiklerine kavuşsunlar.  Dolayısıyla kırmızı düdük uygulamamızla çocuklarımıza hem görevlerini tekrar hatırlatıyoruz, hem de sürücülerimize daha dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Bu vesileyle hem emniyet personeli, hem de jandarma personeli 7/24 yollarda sürücülerimizin, yolcularımızın güvenliğini sağlamak üzere görev başındalar” ifadelerini kullandı.

Bingöl Trafik Şube Ekiplerince Bayram tatili dolayısıyla başlatılan uygulamalar kapsamında 3 günde 750 aracın sorgulandığı ve toplam 71 bin TL ceza kesildiği açıklandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, sürücülere, baklava,, çocuklara, düdük,
Yorumlar
Haber Yazılımı