Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 01:22
 
Valilik 241 yetimi buluşturdu
Bingöl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca yürütülen “Hayallerimiz Gerçekleşiyor” projesiyle 241 yetime yönelik etkinlik düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
Valilik 241 yetimi buluşturdu

Bingöl Şehir stadyumunda yetimlere yönelik düzenlenen etkinliğe katılan Vali Kadir Ekinci, davul-zurna eşliğinde karşılandı.

Burada yetim çocuklar ve aileleriyle yakından ilgilenen Vali Ekinci, yaptığı konuşmada, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca yürütülen ‘Hayallerimiz Gerçekleşiyor’ projesi kapsamında Bingöl merkezdeki mahalle ve köylerinde yaşayan 241 yetimin bir araya geldiğini söyledi.

Toplumun emaneti olan çocuklarla bir arada olmanın mutluluğu ve gururunu yaşadığını ifade eden Vali Ekinci,

“Bugün burada 241 cennet çocuğuyla birlikteyiz. İnançlarımız ve kültürel değerlerimiz açısından oldukça önemli olan ve toplumun birer emaneti olan çocuklarımızı böyle gördüğümüzde bizleri gururlandırıyor ve onurlandırıyor. Bugün burası adeta bir şenlik alanına dönüşmüş ve böyle güzel bir ortamı sağlayanlara teşekkür ediyorum. Bu çocuklar bizim için çok kıymetlidir. Bunların kalbinin incinmesi, devletin kalbinin incinmesi demektir. Dolayısıyla bu çocukların yüreğine dokunmak, onların ihtiyaçlarını karşılamak, bizim asli vazifemizdir. Her zaman cani gönülden destek verdiğimiz gibi, inşallah bundan sonrada destek vermeye devam edeceğiz. Bu çocuklar bizim emanetlerimizdir. Bunlar cennet çocuklarıdır. Dolayısıyla onların talepleri bizler için emirdir. Bunların her birinin başımın, gözümün üstünde yeri vardır” ifadelerini kullandı.  

Çocukların talepleri üzerine, proje kapsamında 104 yatak, 18 çalışma masası, 10 bisiklet, 84 giyim eşyası, 216 eşofman takımı, 3 gitar/bağlama ve 25 oyuncak alındığını sözlerine ekleyen Vali Ekinci, tüm çocukların sağlık taramasından da geçirildiğini vurguladı.

 Yapılan konuşmanın ardından etkinliğe katılan çocuklar, çeşitli oyunlar oynadı, kendilerine ikram edilen yemekleri yedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Valilik, 241, yetimi, buluşturdu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Valilik 241 yetimi buluşturdu
Valilik 241 yetimi buluşturdu
Valilik 241 yetimi buluşturdu
Valilik 241 yetimi buluşturdu
Valilik 241 yetimi buluşturdu
Valilik 241 yetimi buluşturdu
Yorumlar
Haber Yazılımı