Haber Detayı
23 Ocak 2020 - Perşembe 23:41 Bu haber 968 kez okundu
 
Yaban hayvanlarına yem bıraktılar
AK Parti Bingöl Gençlik Kolları Başkanlığı üyeleri, olumsuz hava şartlarından etkilenen yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı.
GÜNDEM Haberi
Yaban hayvanlarına yem bıraktılar

AK Parti Bingöl Gençlik Kolları Başkanı ve üyeleri, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri ile birlikte, olumsuz hava koşullarından etkilenen ve yiyecek sıkıntısı yaşayan yaban hayvanları için doğa yem bıraktı.

Yapılan yemleme çalışmasına ilişkin açıklama yapan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Bayantemur, çetin kış şartları İnsanları etkilediği kadar yaban hayvanlarını da etkilediğini belirterek, vatandaşların yaban hayvanları konusunda duyarlı olmaları gerektiğini ifade etti.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından kış sezonu boyunca yaban hayatını destekleme çalışmaları çerçevesinde yemleme çalışmaları yapıldığını ve bunun yanında vatandaşlara da büyük sorumluluklar düştüğünü söyleyen Bayantemur, “Dolayısıyla doğadaki muhtaç canların yaşaması için vicdan sahibi olan herkesin güçleri nispetinde bir şeyler yapabileceğini unutmayalım. Çünkü bir can kurtarmak veya bir canın kurtarılmasına vesile olmak sevapların en büyüğüdür. Bu vesileyle soğuk kış aylarında 'Allah'ın dilsiz kulları' hayvanlarımız aç kalmasın diye yaptığı çalışmalardan dolayı doğa koruma milli parklar Şubemizin kıymetli personellerine teşekkür ederiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yaban, hayvanlarına, yem, bıraktılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı