Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 00:18 Bu haber 238 kez okundu
 
Yaşlılara destek için ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’ oluşturuldu
İçişleri Bakanlığınca yayınlanan “65 Yaş ve Üstü ile Kronik Rahatsızlığı Olanlara Yönelik Sokağa Çıkma Yasağı” genelgesi doğrultusunda Vali Kadir Ekinci başkanlığında “Vefa Sosyal Destek Grubu” oluşturuldu.
GÜNDEM Haberi
Yaşlılara destek için ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’ oluşturuldu

Konuyla ilgili olarak Valilik toplantı salonunda Vali Ekinci başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Erdal Arıkan, vali yardımcıları, kaymakamlar ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

Bingöl genelinde ihtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların mağdur olmaması ve temel ihtiyaçlarının karşılanması için  ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’ oluşturulduğu bildirildi.

Toplantıda konuşan Vali Kadir Ekinci, İçişleri Bakanlığının ilgili genelgesi kapsamında 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların tüm temel ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli tedbirlerin alındığını söyledi.

Vali Ekinci, “Genelge kapsamına giren vatandaşlarımız 112, 155 ve 156 numaraları üzerinden ihtiyaçlarını bildirebilecekler. Evlerinden çıkamayan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması ve herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için ihtiyaç oranında kolluk birimleri ve kamu görevlisi/ekip ve araç görevlendirilmiştir. Tüm kurum ve kuruluşlarımızla görevimizin başında ve milletimizin hizmetindeyiz. Vatandaşımızın en küçük bir mağduriyet yaşamaması için ilgili arkadaşlarımız 7/24 aktif şekilde çalışacaklardır.  Dünya ve ülkemiz çok hassas bir süreçten geçiyor. Bu süreçte tüm imkanlarımızla vatandaşımızın yanında olacak ve sorunlarını çözmeye çalışacağız.  Yasak kapsamındaki vatandaşlarımızdan ricamız, lütfen evlerinizden dışarı çıkmayın. Kurallara ne kadar sıkı uyarsak bu sıkıntılı günleri o kadar az hasarla atlatacağız inşallah. Resmi makamlar dışındaki bilgi paylaşımlarına itibar etmeyelim, kamuoyunda panik yaratacak davranış ve paylaşımlardan uzak duralım” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yaşlılara, destek, için, ‘Vefa, Sosyal, Destek, Grubu’, oluşturuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı