Haber Detayı
15 Şubat 2020 - Cumartesi 00:31
 
Yedisu’da eğitim değerlendirme toplantısı
Yedisu İlçesinde Kaymakam Oğuzhan Ocak başkanlığında eğitim değerlendirme toplantısı yapıldı. Okulların, öğretmenlerin ve öğrencilerin sorunlarını, sıkıntılarını ve ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek amacıyla yapılan toplantıda konuşan Kaymakam Oğuzhan Ocak, ilçede eğitim çıtasının artması ve eğitimdeki kalitenin her alanda hissedilmesi için gayret gösterdiklerini belirtti.
GÜNDEM Haberi
Yedisu’da eğitim değerlendirme toplantısı

Ocak, “İlçemizdeki öğrencilerin motivasyonlarının arttırılması, daha kaliteli bir eğitim alması, sosyal ve kültürel yaşantıların zenginleştirilmesi, çağın gelişimlerini takip edebilmeleri ve çocukların ihtiyaçlarının karşılanması konusunda kaymakamlık olarak okul ve kurumlarımıza her türlü desteği vereceğiz” dedi.

Öğretmenlere çok büyük görevler düştüğünü dile getiren Kaymakam Ocak , “Öğretmenlik; malzemesi insan olan bir meslektir. Eğitim ve öğretimde başarı için mutlaka öğretmen, öğrenci ve veli üçgeninin kurulması gerekiyor. Üniversiteye giriş ve başarı noktasında beklenilen yerde değiliz. Yeni eğitim öğretim yılında eğitim kalitesini yükseltmek başarılı öğrenciler yetiştirmek için en büyük görev öğretmenlerimize düşüyor. Bu bağlamda siz değerli öğretmenlerinde çocuklarımızın gönül dünyasına etki etmesi ve onlara örnek olması gerekiyor." dedi.

Ocak, bağımlılıkla mücadele konusunda da tüm okul yöneticileri ve öğretmenlerden, uyanık olma ve mücadele konusunda dikkatli olmalarını istedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yedisu’da, eğitim, değerlendirme, toplantısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı