Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 00:01 Bu haber 3370 kez okundu
 
Yedisu’da toplu konut projesi başvuruları başladı
Dana önce Adaklı ve Karlıova’da konut yapımı için ihaleye çıkan TOKİ, Yedisu İlçesi'nde de talep toplamaya başladı.
GÜNDEM Haberi
Yedisu’da toplu konut projesi başvuruları başladı

Konut yapımı ile ilgili Yedisu Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, kaymakamlık ile TOKİ arasında yapılan işbirliği çerçevesinde konut alacak kişi sayısının belirlenmesi için talep alınmaya başlandığı belirtildi.

Açıklamada, “İlçemizde vatandaşlarımızın konut ihtiyacının karşılanmasına yönelik TOKİ ile Kaymakamlığımızın işbirliği çerçevesinde Yedisu Merkez Mahallesi Arpa Deresi mevkiinde TOKİ Konut projesi uygulanması planlanıyor. Çalışmalar kapmasında; vatandaşların toplu konut taleplerinin alınması, katılım şartlarının anlaşılması ve katılımda bulunacak kişi sayılarının belirlenmesi amacıyla müracaat belgeleri Kaymakamlığımız Yazı İşleri Müdürlüğü ile Ziraat Bankası Yedisu Şubesi’nden temin edilebilecektir. Başvurular 02-31 Aralık 2019 tarihleri arasında yapılacaktır” denildi.

Proje kapsamındaki 2 farklı konut grubu için 4 ayrı kategoride başvuru alınacağı belirtilen açıklamada, “Hem ‘Alt Gelir Konut Grubu’ hem de ‘Orta Gelir Konut Grubu’ konutlar için normal-emekli-engelli-şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri olmak üzere 4 farklı kategoride başvuru alımı yapılacaktır” denildi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yedisu’da, toplu, konut, projesi, başvuruları, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı