Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 00:25
 
Yedisu’da “Yaşlılar Artık Yalnız Değiller” projesi
Yedisu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen “Yaşlı ve Engelli Vatandaşlara Evde Bakım Projesi’’ kapsamında ilçe merkezi ve köylerde 52 ihtiyaç sahibine evde bakım hizmeti sunuldu.
GÜNDEM Haberi
Yedisu’da “Yaşlılar Artık Yalnız Değiller” projesi

Yedisu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat Döner denetiminde yürütülen proje kapsamında, üç görevli personelce, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ayda en az iki defa gidilerek kişisel bakımları, yiyeceklerinin kontrolü ve evlerinin temizlik ihtiyaçları gideriliyor.

Proje ile ilgili açıklama yapan Yedisu Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu, "Proje, 6’şar aylık iki dönem halinde 1 yıl boyunca uygulanacaktır. Bu çalışma ile başlıca görevlerimizden olan; toplumun dezavantajlı kesimlerine ulaşmak, onlara destek olmak, onların sorunlarını çözüme kavuşturmak amacını taşımaktayız. Proje, ilçemizde sosyal incelemeler ve hane ziyaretleri sırasında tespit edilen bakıma muhtaç, yaşlı ve engelli bireylerin bakım hizmetleri, ev temizliği, kişisel bakım  gibi ihtiyaçlarının giderilmesini sağlıyor. Amacımız, ilçemizde ikamet eden, evde bakım hizmetini yerine getiremeyen ve sağlık sorunlarıyla birlikte maddi yoksunluk içinde olan bu vatandaşlarımızı kötü yaşam koşullarından kurtarmak, daha sıhhi ortamlar sağlayabilmektir. Bu projedeki gayretlerinden dolayı Yedisu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza teşekkür ederim" İfadelerini kullandı.

Üç kişiye istihdam da sağlanmış oldu.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat Döner, ise, “Yedisu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız tarafından uygulanan proje ile 26 ailenin evde bakım hizmetleri vakfımız tarafından karşılanmaktadır. Proje ile 52 yaşlı vatandaşımıza hizmet verilmekte olup buna bağlı olarak 3 vatandaşımız yaşlı bakım eğitimi alarak sertifikalandırılmış ve istihdamı sağlanmıştır. Sosyal devlet olmanın bir gereği olarak yürütülen bu projelerimiz ile fayda sahibi ailelerimiz son derece memnun kalmışlardır” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yedisu’da, “Yaşlılar, Artık, Yalnız, Değiller”, projesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı