Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 01:06
 
Yeni kimlik kartları için yaşlıların ayağına gidiliyor
Bingöl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaşlılık ve engel durumları nedeniyle nüfus müdürlüğüne gidemeyen vatandaşların evlerini ziyaret ederek yeni kimlik kartları çıkarmalarına yardımcı oluyor.
GÜNDEM Haberi
Yeni kimlik kartları için yaşlıların ayağına gidiliyor

Konu ile ilgili Bingöl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “İlimizde başlayan gezici kayıt terminali uygulaması ile engelli, ileri derecede yaşlı ya da yürümesinde sakınca olup nüfus müdürlüğümüze gelemeyen vatandaşlarımızın hanelerine; bilgisayar, yazıcı ve biyometrik veri okuyucuyu içeren donanımımızla gidip yeni kimlik kartı için başvurularını alıyoruz. Başvurusunu aldığımız vatandaşlarımızın Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartları, Ankara’da Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğümüzce basılıp, PTT aracılığıyla 2-5 gün içerisinde hanelerine teslim ediliyor. Kimlikleri gelene kadar da nüfus müdürlüklerimizce kimlik yerine geçen geçici kimlik belgesi veriyoruz” denildi.

Uygulama kapsamında Kültür Mahallesinde ikamet eden 1937 doğumlu yürüyemeyen vatandaş ile engelli torunlarının kimlik kartı başvurularının alınması için evlerine ziyaret gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, vatandaşların uygulamadan memnun olduğu belirtildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeni, kimlik, kartları, için, yaşlıların, ayağına, gidiliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı