Haber Detayı
16 Ekim 2019 - Çarşamba 00:02 Bu haber 817 kez okundu
 
Yeşilyurt mahallesinde yeniden ulaşım sağlandı
Hat minibüsleri, bir yıl aradan sonra yeniden Yeşilyurt Mahallesi’nde hizmet vermeye başladı.
GÜNDEM Haberi
Yeşilyurt mahallesinde yeniden ulaşım sağlandı

Yeşilyurt Mahallesinde 2018 yılında belediye ve S.S. 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi kararıyla hat minibüsleri hizmet vermeye başlamıştı. Bir süre çalışan hat minibüsleri, yeterince yolcunun olmadığını gerekçe gösterip Yeşilyurt Mahallesinde çalışmayı bırakmıştı.

31 Mart 2019 tarihinde yapılan seçimlerde mahalle muhtarı seçilen İrfan Açıkbaş, mahalleye yeniden minibüs hattı açılması için belediye ve kooperatif nezdinde girişimlerde bulundu. Yapılan girişimler sonucunda, bir yıl aradan sonra hat minibüsleri yeniden Yeşilyurt Mahallesi’ne hizmet vermeye başladı.

Mahalle Muhtarı İrfan Açıkbaş, “Yeşilyurt Mahallesi için talepte bulunduğumuz halk otobüsü hattı yolcu taşımaya başladı” diyerek, müjdeli haberi mahallelileriyle paylaştı.

Açıkbaş, “Mahallemiz kentsel dönüşüm ile beraber hem yerleşim alanı olarak hem nüfus olarak büyümüş durumda. Bu gelişmelere paralel olarak yeni ihtiyaçlar da doğuyor. Uzun bir süredir mahalle sakinlerimizin otobüs seferi talepleri vardı. Gerek belediyemiz ile gerek taşıma kooperatifi ile yaptığımız görüşmeler olumlu neticelendi. Bu hafta başı itibariyle araçlarımız hizmet vermeye başladı” dedi.

Hâlihazırda Memur-Sen konutlarının son durak olduğunu belirten Açıkbaş, “Araçlar Yamaç yolundan giriş yapıp, Yeşilyurt Caddesi istikametinden Memur-Sen konutlarına kadar gidiyor. Üç kapalı, üç adet de tabela durakları olmak üzere, toplam altı yerde durak hizmeti verilecek. Sabah, öğle, akşam olmak üzere üç sefer yapan araçlar, talep halinde sayıyı arttıracaklar. Ayrıca Güveçli köy minibüsleri ile görüşmeler yapılıyor, anlaşma olması halinde seferler Güveçli Köyü’ne kadar uzayacak. Mahalle sakinlerimiz durumdan oldukça memnun. Mahallemizin taleplerini olumlu karşılayan belediyemize ve taşımacılık kooperatifine mahalle sakinlerimiz adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeşilyurt, mahallesinde, yeniden, ulaşım, sağlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı