Haber Detayı
19 Haziran 2019 - Çarşamba 00:35
 
Yıldırım Bingöllülerle bir araya geldi
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İstanbul’da yaşayan Bingöllülerle bir araya geldi.
GÜNDEM Haberi
Yıldırım Bingöllülerle bir araya geldi

23 Haziran’da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde AK Parti Adayı Binali Yıldırım’a destek olmak için İstanbul’da yaşayan Bingöllüleri ikna etme çabaları sürüyor. Günlerdir İstanbul’da, ilçe ve köy derneklerinde vatandaşlarla görüşen AK Parti Bingöl Milletvekilleri Cevdet Yılmaz ve Feyzi Berdibek’e, Belediye Başkanı Erdal Arıkan ve ilçe belediye başkanları da destek olmak için gitti.

İstanbul’da faaliyet gösteren BİNSAT Holding sahibi Cengiz Bingöl ve Arafat Bingöl de, Binali Yıldırım’a destek için yemekli toplantı düzenledi.

Programda konuşan Binali Yıldırım, kendisine ve Ak Partiye gösterdikleri desteklerden dolayı Bingöllü kardeşlere teşekkür etti.

Yıldırım, “Bingöl, bölücü akıllara karşı her zaman AK Parti ve onun liderinin arkasında durdu. Bölgedeki bütün vatandaşlarımız da aynısını yaptı, biz de bunu karşılıksız bırakmadık. Bölgenin kalkınması için yollarıyla, havaalanlarıyla, hastaneleriyle, okullarıyla bölgeyi imar ettik, akıl yollarıyla ve geniş bant internetiyle her yere erişir hale geldik. Kazandığımız bu tecrübeyle, yedi tepeli İstanbul'a Marmaray, Avrasya Tüneli, Osman Gazi Köprüsü, Yüksek Hızlı Tren, dünyanın en büyük havalimanı, İstanbul-İzmir Otoyolu ve Kuzey Marmara Otoyolu olmak üzere nice eserleri kazandırdık.

İstanbul'da eseri ve esamesi olmayanların, bugün İstanbul'un geleceğine hükmedecek bir yolculuğa çıkmış olması, pek de kolay algılanacak bir şey değildir. Bunun arkasında hangi düşünce ve projenin olduğu bellidir. O bakımdan değerli hemşerilerim, amaç İstanbul seçimleriyle sınırlı değildir. Amaç, Türkiye'de istikrarı bozmak, bölgenin planlarını altüst eden Recep Tayyip Erdoğan'ı akılları sıra iktidardan düşürmektir. Bu millet, Recep Tayyip Erdoğan'a 15 Temmuz'da, Gezi olaylarında, 17-25 Aralık'ta, Balyoz'da, Ergenekon'da, kapatma davasında ve İstanbul Belediye Başkanlığında sahip çıktı. Şundan eminim ki bundan sonra da her şart altında sahip çıkmaya devam edecektir” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yıldırım, Bingöllülerle, bir, araya, geldi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yıldırım Bingöllülerle bir araya geldi
Yorumlar
Haber Yazılımı