Haber Detayı
12 Ocak 2020 - Pazar 22:27 Bu haber 837 kez okundu
 
Yılmaz: “Rusya’yla karşılıklı bağımlılık bölgeye ve ilişkilere istikrar getirecek”
AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, TürkAkım doğalgaz boru hattının Türkiye ve Rusya’yı birbirine bağladığını ifade ederek “TürkAkım’la birlikte iki ülke birbirine karşılıklı olarak bağımlı hale geldi. Karşılıklı bağımlılık, ilişkilerde ve bölgede istikrar getirecek. Bu son derece olumlu” dedi.
GÜNDEM Haberi
Yılmaz: “Rusya’yla karşılıklı bağımlılık bölgeye ve ilişkilere istikrar getirecek”

AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Rus doğalgazını Türkiye ve Türkiye üzerinden Avrupa’ya nakledecek TürkAkım doğalgaz boru hattının açılmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

İstanbul’da uluslararası medya kuruluşları temsilcileriyle bir araya gelen Yılmaz, Çarşamba günü Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in katılımıyla gerçekleşen törenle açılan TürkAkım doğalgaz boru hattının yalnızca Türk ve Rus ekonomisine değil Avrupa ekonomisine de olumlu etkileri olduğuna işaret ederek şu ifadeleri kullandı: 

“Önce TANAP, daha sonra da TürkAkım’ın hizmete açılmasıyla birlikte enerji sektöründeki pozisyonumuzu güçlendiriyoruz. Türkiye, bundan sonra enerji alanına odaklanmaya devam edecek. Sürekli Türkiye, Rusya’ya tek taraflı olarak bağımlı olacakmış gibi bir tablo çizilmeye çalışılıyor. Halbuki, TürkAkım’la birlikte iki ülke birbirine karşılıklı olarak bağımlı hale geldi. Karşılıklı bağımlılık, ilişkilerde ve bölgede istikrar getirir. Bu son derece olumlu.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yılmaz:, “Rusya’yla, karşılıklı, bağımlılık, bölgeye, ve, ilişkilere, istikrar, getirecek”,
Yorumlar
Haber Yazılımı