Haber Detayı
26 Ağustos 2022 - Cuma 18:00
 
YOĞUN BAKIM HEMŞİRELERİNE EĞİTİM
Bingöl Devlet Hastanesinde, ‘1.Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı’ düzenlendi. Eğitimin, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde ilk kez düzenlendiği bildirildi.
SAĞLIK Haberi
YOĞUN BAKIM HEMŞİRELERİNE EĞİTİM

Bingöl Devlet Hastanesinde düzenlenen ve 45 gün süren "Yoğun Bakım Hemşireliği" eğitimi tamamlandı. Hastane konferans salonunda düzenlenen programda, 13 kursiyere katılım ve teşekkür belgeleri verildi.

Programda konuşan Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ramazan Gengörü, hastanede bu tür eğitimlerin devam edeceğini söyledi.

Gengörü, “Bu eğitim programları, kendimizi yenilemek, yenilikleri, yeni teknolojileri öğrenmek açısından çok çok önemli. Bu gün eğitim programlarımızdan birini daha tamamladık. Eğitim programını bitiren arkadaşlarımızı tebrik ediyor, bu eğitime katkı sağlayan eğitmenlerimize, sağlık bakım birimimize, eğitim birimimize, yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonra da bu eğitim programlarımızın devam edeceğini temenni ediyorum” dedi.

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Gülten Elkansu Geduk ise, 1. Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı’nı tamamlayan 13 katılımcıya teşekkür ederek, “Almış olduğunuz bu eğitimlerle çok daha faydalı alanlarda hizmet etme imkanı bulacaksınız. Sizlerden tek isteğim yoğun bakımlarda çalışırken bilgi ve birikiminizin yanında vicdan ve merhametinizi de yanınızdan ayırmayın. Sizlerin hizmet verdiği hastalar, aileleri tarafından sizlere emanet edilmiş kişilerdir. Hepinize başarılar diliyorum. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Program sorumlusu Kubilay İldan ise, kendisine bu süreçte desteğini esirgemeyen Başhekim Uzm. Dr. Ramazan Gengörü ve Başhemşire Gülten Elhakansu Geduk’e teşekkür ederek, şunları söyledi: “Zor ve yorucu olsa da bizim için eğlenceli ve öğretici bir süreç oldu. Derler ya kimse savaştığın dalgaları umursamaz herkes gemiyi limana sağ salim ulaştırmanla ilgilenir diye. İşte biz de bugün gemiyi sağ salim limana ulaştırdık. Bu gemide bizlerle birlikte emek veren tüm arkadaşlarımıza idarecilerimize teşekkür ediyorum.”

Fuat OTLAK

Kaynak: Editör:
Etiketler: YOĞUN, BAKIM, HEMŞİRELERİNE, EĞİTİM,
Yorumlar
Haber Yazılımı