Haber Detayı
14 Ocak 2019 - Pazartesi 00:56
 
Yolçatıda Leğenle Kayak Keyfi
Bingöl Yolçatı Kayak Merkezinde toplanan öğrenciler ve vatandaşlar, Bingöl Memleket Sevdalıları platformunca düzenlenen etkinlikte leğenlerle kayarak gönüllerince eğlendi.
GÜNDEM Haberi
Yolçatıda Leğenle  Kayak Keyfi

Kent merkezine 25 kilometre mesafedeki Yolçatı Kayak Merkezine Bingöl Memleket Sevdalıları platformunun organizesiyle gelen üniversite öğrencileri ile vatandaşlar, dağıtılan leğenlerle kayak pistinde kayarken, yaşanan küçük kazalar izleyenleri korkuttu.

Etkinliğe katılanlar karda kayıp stres attı, davul zurna ve müzik eşliğinde halay çekti, ayrıca katılımcılara çiğ köfte ikram edildi.

Bingöl Memleket Sevdalıları Platformu Başkanı Topluk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dernek olarak leğen şenliğinin altıncısını düzenlediklerini söyledi.

Etkinliğin amacının Bingöl’ün doğal güzelliklerinin tanıtmak olduğunu anlatan Topluk,

"Bingöl Memleket Sevdalıları olarak altıncı leğen şenliğini düzenledik. Bugünkü leğen şenliğimize yaklaşık 500 kişi katıldı. Bu etkinliğin düzenlememizdeki amaç, Bingöl’ün doğal güzelliklerini tanıtmaktır. Bunu bu tür şenlikler ve tanıtımlar yaparak tanıtmaya çalışıyoruz.

Bingöl Üniversitesi öğrencilerinden Gamze Akın, arkadaşlarıyla birlikte kayak yaptıklarını ve çok eğlendiklerini söyledi.

Bingöl Üniversitesi öğrencilerinden Öznur Aslan da, Bingöl’de böyle bir etkinliğin olmasının çok güzel olduğunu belirti.

Öğrencilerin çok fazla sosyal etkinliklerde bulunamadığını ifade eden Aslan,

“Kış aylarında çok daha fazla eğleniyoruz. Bugün de Yolçatı kayak merkezine geldik ve leğenle çok daha eğlenceli ve anlamlı oldu” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yolçatıda, Leğenle, , Kayak, Keyfi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yolçatıda Leğenle  Kayak Keyfi
Yolçatıda Leğenle  Kayak Keyfi
Yolçatıda Leğenle  Kayak Keyfi
Yorumlar
Haber Yazılımı