Haber Detayı
08 Mayıs 2022 - Pazar 16:36
 
YÜCEL GÖREVE BAŞLADI
Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Halil Yücel, 7 Mayıs itibariyle görevine başladı.
EĞİTİM Haberi
YÜCEL GÖREVE BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığı kararnamesiyle Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Halil Yücel, görevi İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney’den devraldı.

Görev tesliminin ardından, kısa bir konuşma yapan Güney; “Bingöl, insanıyla, doğasıyla kadim bir şehrimizdir. Bu güzel memlekette görev yapmanın vermiş olduğu mutlulukla sizlere görevi devrediyoruz. Bundan sonra da elbirliğiyle şehrimizi eğitim alanında daha iyi bir noktaya getireceğinize inanıyorum. Sizlere başarılı görevler diliyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil Yücel ise, Bingöl’ü eğitim-öğretim konusunda daha güzel yerlere getirmeyi umut ettiklerini söyledi.

Yücel, göreve başlaması nedeniyle şu mesajı yayınladı: “Zengin kültürel geçmişe sahip, pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan kadim şehrimiz Bingöl’e, İl Milli Eğitim Müdürü olarak hizmette bulunacak olmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyim.

Şahsıma böylesine onurlu bir görevi tevdi eden Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’e şükranlarımı arz ederim.

Bulunduğumuz makamların bizlere emanet edilen hizmet ve icra makamları olduğunu hiç unutmadan; kapımızı ve gönlümüzü bütün Bingöllülere her zaman açık tutacak, mesai mefhumu ve kişi ayrımı gözetmeden en iyi şekilde hizmet etmeyi en temel ilkemiz olarak benimseyeceğiz.

Tüm mesai arkadaşlarımızla Bakanlığımızı lâyıkıyla temsil etmek;  eğitim, sağlık, sanayi ve ulaşım yatırımlarıyla her geçen gün gelişen Bingöl’de, her bir vatandaşımıza çağımızın niteliğine uygun eğitim hizmeti sunmak üzere canla başla çalışacağız.

En ücra köyümüzde eğitim gören bir öğrencimizin, merkezdeki okullarımızda eğitim gören öğrencilerle aynı nitelikte ve kalitede eğitim almasını sağlamak üzere tüm imkânlarımızı seferber edecek, öğrencilerimizi sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle her zaman destekleyeceğiz.

Şehrimiz Bingöl’de; öğrenci, öğretmen ve eğitim çalışanlarımızla birbirimize kenetlenecek ve kocaman bir aile olacak; tarihimizin, kültürümüzün ve medeniyetimizin kadim şehri Bingöl’ümüzü hep birlikte bir adım daha ileri götürme gayretimizi her daim sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle vazifeme başlarken; bu şehre ve aziz insanlarına hizmet eden görevi devraldığım İl Milli Eğitim Müdürümüz Rahmi Güney’e, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, sivil toplum örgütlerimize, meslektaşlarıma ve şahsıma gösterdikleri ilgiden dolayı Bingöl halkına teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.”

Abdulkadir BEĞSARI

Kaynak: Editör:
Etiketler: YÜCEL, GÖREVE, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı