Bingöl'de Toplum Yararına Çalışma Programları (TYP) kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde Bingöl merkezde 22, Genç'te 2, Karlıova'da 2 ve Solhan'da 2 olmak üzere toplam 28 işçi alımı için yapılan kura çekiminin sonuçları açıklandı. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde Bingöl merkez, Genç, Karlıova ve Solhan'da çalıştırılacak 28 işçi alımı için başvurular 1-5 Temmuz tarihleri arasında alınmıştı. Kura ile belirlenen toplam 28 işçi, 16 Temmuz-31 Aralık 2024 tarihleri arasında Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde Bingöl merkez ile Genç, Karlıova ve Solhan ilçelerinde istihdam edilecek. 
Alınan bilgiye göre, TYP kapsamındaki işçi alımı için Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Konferans Salonu'nda bugün saat 10.00'da Noter huzurunda yapılan kura çekimi sonrası sonuçlanan Bingöl merkez için 22 asıl ve 22 yedek, Genç için 2 asıl ve 2 yedek, Karlıova için 2 asıl ve 2 yedek, Solhan için 2 asıl ve 2 yedek isim listesi şöyle oldu:

BİNGÖL MERKEZ ASIL LİSTE
Hilal Anşin
Tayyibe Çiçek
Tülay Arslan
Sema Kayaokay
Şadiye Bürkek 
Pakize Ayrı
İbrahim Bekil
Felek Üzer
Esra Buldağ
Gülsüm Sevinç
Songül Gönül
Mahmut Tan
Zeynep Tanık
Ayşe Korkmaz
Fatma Bucuka
Sidar Butaku
Necla Çağrı Bay
Hatice Arğundoğan
Hasan Baylas
Sıdkı Buldağ
Güllü Toprak Koç
Bedriye Alka

BİNGÖL MERKEZ YEDEK LİSTE
Ayfer Bayram
Emine Taş
Hayrunisa Ak
İhsan Kıyagan
Osman Doğanal
Hasan Güleryüz
Sabahat Bayantemür
Nurten Baylan
Serdal Alemdar
Hüsna Ataş
Yusuf Çiçek
Kinem Resuloğlu
Ferhan Göksu
Remziye Çingay
Eda Kılıç
Nedim Altun
Esra Çamuka
Abdullah Buldu
Sevdet Savan
Ömer Gülenç
Suna Keskin
Hayriye Yaşar 

GENÇ ASIL LİSTE: 
Halime Ekmekçi
Ayşe Nazlı

GENÇ YEDEK LİSTE: 
Feyziye Demir
Semanur Aydın

Murat Nehri’nde Mahsur Kalan Vatandaşlar Kurtarıldı Murat Nehri’nde Mahsur Kalan Vatandaşlar Kurtarıldı

KARLIOVA ASIL LİSTE: 
Selahattin Öztürk
Zeynep Altıntaş 

KARLIOVA YEDEK LİSTE: 
Remziye Şengül
Sezgin Kandemir

SOLHAN ASIL LİSTE: 
Netice Aslan
Zehra Bari

SOLHAN YEDEK LİSTE: 
Güliye Can
Dilan Köse

HABER: EROL YILMAZ