Haber Detayı
22 Kasım 2017 - Çarşamba 17:36
 
10 bin öğrenci sinema ile buluşacak
Bingöl’de Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bingöl Belediyesi işbirliğiyle 10 bin 245 öğrenci sinemayla buluşacak.
GÜNDEM Haberi
10 bin öğrenci sinema ile buluşacak

Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) işbirliğiyle başlatılan "Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor" projesi kapsamında, Bingöl merkezde ve köylerde eğitim gören öğrenciler sinema ile tanışıyor.

Protokol kapsamında Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bingöl Belediyesi işbirliğiyle 45 okuldaki 10 bin 245 öğrenci sinemayla buluşacak. Proje kapsamında ilk olarak Bingöl Merkez Sultan Abdulhamit Han Ortaokulu öğrencileri sinemaya götürüldü.

Belirli periyotlarla düzenlenen ve 22 Aralık 2017 tarihine kadar devam edecek olan proje kapsamında merkez ve merkez köylerdeki ilk ve ortaokul seviyesinde eğitim gören 10 bin 245 öğrenci sinemayla buluşacak.

Projeye ilişkin Bingöl Belediyesinden yapılan açıklamada, “Protokolün amacı; öğrencilerde ve toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek öğrencileri hayata hazırlamak, kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak, öğrencilerin hayal gücünü geliştirmesine imkân sağlamak, anı kültürü oluşturmaktır. Çevresine daha duyarlı bireyler yetiştirmek amacıyla 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda öğrenim gören öğrenciler, sinema salonlarında ücretsiz film seyretme olanağı bulacak” denildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 10, bin, öğrenci, sinema, ile, buluşacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı