Haber Detayı
22 Aralık 2020 - Salı 17:01
 
23 projeye destek verdi
Türkiye İş Kurumu tarafından engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmalarını sağlamak amacıyla başlatılan proje kapsamında Bingöl’de 23 proje kabul edildi.
GÜNDEM Haberi
23 projeye destek verdi

Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR), engelli ve eski hükümlülere yönelik başlattığı projeye yoğun ilgi oldu. İŞKUR tarafından, engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan; engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve engelliler ile eski hükümlülerin kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek veriliyor.

Bu kapsamda illerde başvurular alınarak değerlendirildi. Bingöl’de 23 projenin kabul edildiği bildirildi.

İŞKUR İl Müdürü Mehmet Fesih Güler, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızı hayatın her alanına dahil etmek, onları desteklemek ve teşvik etmek, ihtiyaç duydukları hizmetleri en etkin ve hızlı bir şekilde yapmak  onların sorunlarını önceleyip çözmek ve hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmak hepimizin görevidir. Engelli ve Eski Hükümlü bireylerin toplumla bütünleşmeleri, iş gücüne katılımları en büyük gayemizdir. Yapılan sosyal destekler ve teşviklerle artan hizmet çeşitliliği, engelli ve eski hükümlü kardeşlerimizin toplumla bütünleşmelerini sağlamıştır. Engelli ve Eski Hükümlülerin ekonomik, sosyal ve her alanda olmaları bizim öncelikli tercihimizdir. Bu bağlamda, Bingöl’de İŞKUR tarafından sağlanan hibe desteği ile 2020 yılı içerisinde 19 engelli projesi ile 4 eski hükümlü projesi olmak üzere toplam 23 proje genel müdürlüğümüzce uygun görülmüştür. Bu projeler için toplam 1 milyon 217 bin 907 lira hibe desteği verilmiştir. Engelli ve eski hükümlü kardeşlerimize hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 23, projeye, destek, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı