Haber Detayı
21 Aralık 2020 - Pazartesi 18:19
 
3150 TL CEZA KESİLDİ
Babasının ölüm gününde, karantina kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle hakkında 3150 TL ceza kesilen Hüseyin Bozağaç, cezanın iptal edilmesini istedi.
GÜNDEM Haberi
3150 TL CEZA KESİLDİ

Hüseyin Bozağaç adlı vatandaş, Bingöl’de 6 Aralık 2020 tarihinde babasını kaybettiğini ve aynı gün karantina kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle polisler tarafından hakkında 3150 TL ceza kesildiğini söyledi. Bozağaç, en acı günlerinde kesilen cezanın iptal edilmesini istedi.

Uzun süredir işsiz olduğunu ve acı gününde kesilen cezayı ödeme gücünün olmadığını belirten Bozağaç, “6 Aralık 2020 tarihinde babam Zülkif bozağaç vefat etti. Çok az kişi ile katıldığımız cenaze ve defin hizmetinin ardından aynı gün Dörtyol polis kontrol noktasında, test sonucum negatif olmasına rağmen, karantina kurallarını ihlal ettiğim gerekçesiyle tutanak imzalatıldı.

Bu tutanağın ceza olmadığı belirtildi. Şüphe üzerine bir hafta sonra karakola gittiğimde 3150 TL ceza kâğıdı tebliğ edildi.

Uzun süredir işsizim, iş bulamıyorum. Bu acı günümde kesilen bu ağır cezayı (3150 TL) ödeme imkanım yoktur. Cezanın iptal edilmesini istiyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 3150, TL, CEZA, KESİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı