Haber Detayı
23 Ocak 2022 - Pazar 16:35
 
875 BİN LİRA KİMLERE VERİLDİ?
HDP Grup Eş Sözcüleri Hatice Kıtay ve Ferhat Yıldırım, belediye tarafından Yaşam Spor Kulübüne aktarılan 875 bin 500 TL'nin kim veya kimlere pay edildiğini sordu.
SİYASET Haberi
875 BİN LİRA KİMLERE VERİLDİ?

Yazılı basın açıklaması yapan HDP Grup Eş Sözcüleri Hatice Kıtay ve Ferhat Yıldırım, Bingöl Belediyesi tarafından Yaşam Spor Kulübüne 2019-2020 ve 2021 yıllarında 875 bin 500 TL aktarıldığını belirterek, “2020 yılında Covid-19 nedeniyle dünyada ve ülke genelinde kısıtlamalara ve sokağa çıkma yasaklarına kadar gidilmiştir.

İlimizde spor faaliyetlerinin, kurumların, okulların ve esnafın kapalı olduğu bu dönemde söz konusu 875 bin 500 TL'nin kim veya kimler tarafından pay edildiğini Bingöl kamuoyunun bilgisine sunmanızı isteriz” dediler.

Kıtay ve Yıldırım, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “2021 yılının 11. ayında Belediye Meclis görüşmelerinde Yaşam Spor Kulübü hakkında sorduğumuz sorulara çelişkili cevaplarla karşı karşıya kalınca konuyu TBMM'ye taşıma gereği duyduk. Tüm Bingöl halkının internetten Yaşam Spor Kulübünün sayfasına bakmasını isteriz, takdiri de halkımıza bırakıyoruz. Teknik direktör başkası, futbolcusu yok hiçbir faaliyeti olmayan yönetimi kağıt üzerinde kurulmuş ama ismi olmayan bir Yaşam Spor'dan söz ediliyor.

Gündeme getirdiğimiz tarihlerde ASKF federasyonuna 525 bin TL aktarılmıştır, bunu federasyon başkanı Ali Ekber Alimoğlu'na sorduğumuzda bizleri ASKF'ye davet ederek çalışmaları hakkında detaylı bir şekilde okullara, spor kulüplerine, kültürel ve sosyal faaliyet gösteren bütün kulüplere ayakkabı, top, eşofman takımı, konaklama ve nakdi yardım ve benzeri çalışmaların yapıldığını şeffaf bir şekilde tarafımıza aktardı. Aynı hassasiyeti yaşam spordan beklerdik. Belediyenin açıklamaları gerçeği yansıtmıyor, söz konusu tarihlerde hiçbir şekilde spor faaliyetleri yapılmamıştır. Belediyenin yaptığı açıklamayı okurken aklımıza Barcelona ve Real Madrid'in alt yapısı geldi. Biliyoruz ki söylenilen aktivitelerin hiç biri gerçeği yansıtmıyor, söz edilen futbolcuların TFF tarafından düzenli olarak gerekli yardımı almaktadırlar. Yaşam spora aktardığınız her kuruşun hesabını HDP Grubu olarak soracağız, sormaya da devam edeceğiz. Çocuklarımıza ve gençlerimize ayrılan paranın size ve uzantılarınıza aktarılmasına asla izin vermeyiz. HDP Grubu olarak spor faaliyetlerinde hangi kulübümüz olursa olsun her daim yanında olduğumuzu belirtmek isteriz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: 875, BİN, LİRA, KİMLERE, VERİLDİ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı