Haber Detayı
07 Temmuz 2021 - Çarşamba 18:33
 
AKTAŞ’TAN ZAM ELEŞTİRİSİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Hasan Aktaş, elektrik ve doğalgaza yapılan zamlarla ilgili hükümeti eleştirdi.
SİYASET Haberi
AKTAŞ’TAN ZAM ELEŞTİRİSİ

Yaptığı yazılı açıklamada, ülkenin derin bir ekonomik buhranın içinden geçtiğini belirten Aktaş, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin yürürlüğe girmesiyle krizin arttığını vurguladı.

1 Temmuz itibariyle elektriğe yüzde 15, doğalgaza yüzde 12, sanayi kuruluşlarında kullanılan doğalgaza yüzde 20, LPG'ye 60 kuruş, öğrenci borçlarına ise yüzde 10 zam yapıldığını ifade eden Aktaş, “Son zamlarla birlikte, sene başından beri elektriğe yüzde 22, doğalgaza yüzde 20 zam uygulanmış oldu. İktidarın kurduğu bu bozuk düzen vatandaşa açlık, işsizlik ve zam getirdi. Biz bu bozuk düzeni değiştireceğiz” dedi.

“Bu kötü gidişi biz değiştireceğiz” diyen Aktaş, şunları söyledi: “Türkiye'nin bütün bu sorunlardan kurtulabilmesinin yolu iktidar değişikliğinden geçiyor. Hiç kimsenin şüphesi olmasın, tek odam rejimine son verip halkın iktidarını kuracağız. Halkı zenginleştirecek olan, hayat pahalılığına son verecek olan Güçlendirilmiş Parlamenter Demokrasiyi kuracağız. Vatandaşa hesap vermeyi temeline alan demokratik hukuk devletini kurup, kamu kaynakları halk yararına kullanacağız. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’unun da söylediği gibi, zerre keder çekinmiyoruz. Bu ülkede hep birlikte mutlu ve müreffeh bir yaşam süreceğiz. Biz hazırız. Türkiye'yi yönetecek kadrolar hazır. Türkiye artık kendisini yeniden kuracak, yeni bir iktidar ve Güçlendirilmiş Parlamenter Demokratik sistem için sabırsızlanıyor. Halkımızın bu sabırsızlığına karşılık vermek için, hiç vakit geçirmeden, hemen erken seçim istiyoruz.Metin Kutusu:         HASAN AKTAŞ 
     BİNGÖL CHP İL BAŞKANI

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKTAŞ’TAN, ZAM, ELEŞTİRİSİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı