Haber Detayı
27 Eylül 2021 - Pazartesi 18:04
 
Alpaya, Doğankaya’da köylünün sıkıntılarını dinledi
HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya ve beraberindeki heyet, Adaklı ilçesine bağlı Doğankaya köyünde vatandaşlarla bir araya gelip sorunlarını dinledi.
SİYASET Haberi
Alpaya, Doğankaya’da köylünün sıkıntılarını dinledi

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya, köy ziyaretleri kapsamında Adaklı’nın Doğankaya Köyünü ziyaret etti.

Köyü gezerek vatandaşlardan köyün sorunlarını dinleyen Alpaya, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, köylerin sorunlarının giderilmesini istedi.

Köyde özellikle yol, kanalizasyon ve telefon sorunuyla karşılaştıklarını belirten Alpaya, “Halkımızın sorun ve sıkıntılarına ortak olmak ve sıkıntılarını gidermek adına her zaman halkımızın yanında olacağız. Öncelikle şunu dile getirmeliyim ki, bu bölgenin ve ziyaret ettiğimiz köylerimizin en önemli ve öncelikli talepleri her zaman yol sorunu olmaktadır. Yıllardır bitmek bilmeyen sıkıntılarının başında maalesef yol sorunu gelmektedir. Bir yerleşim yeri için belki de en önemli hususlardan biri olan kanalizasyon sorunu ile ilgili köy halkımızdan şikâyetler aldık. Köyde ulaşım sorunun yanı sıra iletişim sorunu da önde gelen sıkıntılardan biridir. Bu ve benzeri köylerimiz ulaşım ve iletişim hatları koparılmış bir şekilde terk edilmemelidir. Yaptığımız bir dizi temaslar neticesinde maalesef bu bölgenin göz ardı edildiğini gördük. Gelişmekte olan bir memleket olduğumuzdan hep bahsediliyor fakat bizim bölgemizde yaşayan halkımız halen kanalizasyon, telefon şebekelerinin çekmemesi ve yol gibi sorunları yaşıyor. Özellikle okuyan çocuklar köyde okul olmadığından dolayı farklı yerlerde okullara gitmek zorunda kalıyorlar. Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılı içerisinde salgından dolayı online olan derslere köydeki öğrencilerimiz şebeke sorunundan dolayı eğitimden geri kaldılar” dedi.

Halkın sorun ve sıkıntılarına cüzüm arayacaklarını belirten Alpaya, şunları söyledi: “Köyün sorun ve sıkıntılarını bizzat köy halkından dinledikten sonra köyde yaptığımız incelemeler sonucu köyde şebeke başta olmak üzere yol, kanalizasyon ve okul sıkıntılarının olduğunu gördük. Yaptığımız incelemeleri gerekli yerlere ileteceğiz. Bu bölgenin, bu bölgede yaşayan halkımızın sıkıntılarının giderilmesi için takipçi olacağız. Yetkililere buradan çağrımız, ihmal edilen bu bölgedeki insanların sıkıntılarının biran önce giderilmesidir.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Alpaya,, Doğankaya’da, köylünün, sıkıntılarını, dinledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı