Haber Detayı
23 Temmuz 2018 - Pazartesi 17:10
 
Aquapark projesi imzaları atıldı
Bingöl Üniversitesi’n​in 2018 yılı mali destek programı kapsamında Fırat Kalkınma Ajansına sunduğu “Bingöl Üniversitesi Ilıcalar Aquapark Yapım Projesi” onaylandı. Proje sözleşmesinin imzaları Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak ve FKA Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu tarafından atıldı.
TURİZM Haberi
Aquapark projesi imzaları atıldı

Ilıcalar Beldesinde bulunan Bingöl Üniversitesi’ne ait Uygulama Oteli ve Termal Tesisleri’ne yeni fonksiyonlar eklemek suretiyle rehabilite edilerek, bölgesel ve ulusal düzeyde ilginin artmasına katkıda bulunmak amacıyla yapılması planlanan Aquapark Yapım Projesi için imzalar atıldı. Bingöl Üniversitesi ile FKA (Fırat Kalkınma Ajansı) arasında yapılan sözleşmenin imzaları Bingöl Üniversitesi’nde atıldı.

Aquapark imza törenine  Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak’ın yanı sıra Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, Bingöl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Solmaz ve Fırat Kalkınma Ajansı Bingöl Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İsa Telimen katıldı.konu ile ilgili Bingöl Üniversitesinden yapılan açıklamada, “Sürdürülebilir turizmin temel kaynaklarından biri olan doğal kaynakları değerlendirmek, sağlık turizmine katkı sağlamak ve  turizm faaliyetlerini çeşitlendirmenin amaçlandığı proje;  termal tesis kürlerine ek olarak iklim kürlerinden faydalanmayı sağlayacak ve konukların sosyal faaliyetlerine çeşitlilik kazandıracaktır. Üniversitemizin bölgesel ve ulusal düzeyde turizm altyapısının en önemli unsuru olan kalifiye eleman yetiştirilmesi amacıyla hazırlanan bu proje, Fırat Kalkınma Ajansı tarafından yapılan değerlendirme süreci sonucunda onaylanmıştır” denildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aquapark, projesi, imzaları, atıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı