Haber Detayı
08 Nisan 2021 - Perşembe 18:14
 
“ASKIYA EKMEK, PİDE VEYA RAMAZAN KOLİSİ BIRAKALIM”
Her yıl Ramazan ayların kurulan iftar çadırı, bu yıl da Covid-19 pandemisi nedeniyle kurulmayacak.
GÜNDEM Haberi
“ASKIYA EKMEK, PİDE VEYA RAMAZAN KOLİSİ BIRAKALIM”

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, mağdur vatandaşlar için askıya ekmek, pide veya ramazan kolisi bırakılması çağrısı yaptı.

Her yıl belediyeler tarafından kurulan Ramazan çadırlarının kurulmayacağını ifade eden Palandöken, “Ekmeğimizi, soframızı, sevgimizi ve güzel duygularımızı paylaştığımız, paylaşarak bereketi artırdığımız Ramazan ayında, ihtiyaç sahipleri ile yardımda bulunmak isteyenlerin arasında önemli bir köprü olan, mahalleyi en iyi tanıyan esnafımızdan alışveriş yaparken askıya ekmek, pide, ramazan erzak kolisi bırakalım” dedi.

Palandöken, şunları söyledi: “Mübarek Ramazan ayına sayılar günler kala pandemi nedeniyle her ilimizde meydanlarda kurulan iftar çadırları bu yıl da açılamayacak. Paylaşmak, ihtiyaç sahiplerini mutlu etmek gibi güzel davranışlarla bereketlenen Ramazan ayında askıya ekmek, pidenin yanında ramazan için erzak yardım paketi de bırakalım. Esnafımız veren elin alan eli görmediği bu güzel paylaşım zincirinin en güzel köprüsü çünkü mahalleyi en iyi o tanır, kim ihtiyaç sahibi kim orta halli herkesi bilir. Büfeler, bakkallar, fırınlar askıdan ekmek, pide veya erzak kolisi almak isteyenler için de seve seve gönüllü. Veren el olmak isteyen vatandaşlarımız yağ, şeker, makarna ve benzeri temel gıdaların olduğu bir koli yaparak askıya da bırakabilir veya o kolinin ücretini esnafımıza verip, erzak kolisini gelen ihtiyaca göre tamamlanmasını da isteyebilir. Bu Ramazan da ekmeğimizi, soframızı paylaşalım. Askıya ekmek, pide, erzak kolisi bırakalım.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: “ASKIYA, EKMEK,, PİDE, VEYA, RAMAZAN, KOLİSİ, BIRAKALIM”,
Yorumlar
Haber Yazılımı