Haber Detayı
13 Eylül 2021 - Pazartesi 18:03
 
Aydemir, eğitimdeki sıkıntıları meclise taşıdı
HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, sınıf mevcutları ve öğretmen ihtiyacı ile ilgili meclise soru önergesi verdi.
SİYASET Haberi
Aydemir, eğitimdeki sıkıntıları meclise taşıdı

Aydemir, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından cevaplandırılması istemiyle meclise sunduğu önergede, “Daha önce Bingöl Merkez Sarayiçi İlköğretim Okulu özelinde gündeme getirdiğimiz sınıf mevcutları ile ilgili problemin, Bingöl'ün neredeyse bütün okullarında yaşandığı iddia edilmektedir. Okul idarecilerinin de bu sorunun çözülmesi noktasında adımlar atılması gerektiği yönünde taleplerinin olduğunu yaptığımız görüşmeler neticesinde öğrenmiş bulunmaktayız. İdareciler ve özellikle veliler; çözümün yapılacak öğretmen atamaları ve yeni okullarla giderileceğini, aksi takdirde hem sağlıklı yaşamın hem de sağlıklı bir eğitim dönemi geçirmenin hayli zor olacağını ifade etmektedirler. Binlerce öğretmenin atama beklediği ve ihtiyacın bu kadar yüksek olduğu bir dönemde, Bakanlığınızın atacağı adımlar tüm kamuoyunca merakla beklenmektedir” ifadelerine yer verdi.

Aydemir, Bakan Özer’e şu soruları yöneltti:

-Binlerce öğretmen atama beklerken, öğretmen ihtiyacının bu denli yoğun yaşandığı dönemde atama ile ilgili bir gündeminiz var mıdır?

-Bakanlığınızın açıkladığı öğretmen atamaları sayısının, ihtiyacı karşılamayacağı aşikar. Atamalar konusunu tekrar değerlendirecek misiniz?

-Sınıf mevcutlarını maksimum 20 seviyelerinde tutabilecek, sağlıklı bir eğitim ortamı sağlayacak mısınız?

-Okul idareleri ve İl Müdürlüklerinden tarafınıza ulaşmış bir talep var mıdır?

-İhtiyaç olan mahallelerde yeni okullar yapılacak mı?

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aydemir,, eğitimdeki, sıkıntıları, meclise, taşıdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı