Haber Detayı
09 Mart 2021 - Salı 18:25
 
AYDEMİR, İNTİHAR OLAYLARINI MECLİSE TAŞIDI
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Bingöl’de yaşanan intihar olaylarını bir kez daha meclise taşıdı.
SİYASET Haberi
AYDEMİR, İNTİHAR OLAYLARINI MECLİSE TAŞIDI

Meclise soru önergesi vererek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından cevaplandırılmasını isteyen Aydemir, Bingöl'de yaşanan intihar olaylarının çözülmek üzere araştırılmasını defalarca dile getirmelerine rağmen konuya kayıtsız kalındığını söyledi.

Aydemir, soru önergesinde “Bingöl ‘Z’ kuşağını intiharlara kurban veriyor. Toplumun “Z” kuşağı olarak tanımladığı ve gelecek adına fikirlerinin, yaşamlarının önemsendiği, araştırıldığı yaş grubunu oluşturan neslin Bingöl ilinde, halen çözülemeyen ve araştırılması için yaptığımız çağrılara rağmen kayıtsız kalınan intihar teşebbüsü sorunu şehir olarak tüm kesimleri çaresizliğe sürüklemektedir. Hemen her hafta ilimiz Bingöl’de bu yaş grubunun başvurduğu intihar girişimlerinin önüne geçebilmek için ivedilikle gerekli adımlar atılmalıdır.

Bu bağlamda; Bingöl ilinde son bir yılda yaşanan intihar olayları ile ilgili Bakanlığınızın elinde bir veri var mıdır? Özellikle genç erkek ve kadınların başvurduğu intihar olaylarının araştırılması için bir çalışmanız olacak mı?” diye sordu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AYDEMİR,, İNTİHAR, OLAYLARINI, MECLİSE, TAŞIDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı