Haber Detayı
19 Ağustos 2021 - Perşembe 18:10
 
BAL YARIŞMASI YAPILACAK
4. Geleneksel Bingöl Bal Yarışması başvuruları başladı
GÜNDEM Haberi
BAL YARIŞMASI YAPILACAK

Bingöl Üniversitesi ve Bingöl İli Arı Yetiştiricileri Birliği işbirliğiyle bu yıl bal yarışmasının dördüncüsü yapılacak.

Bal yarışması ile ilgili Bingöl Üniversitesi PİKOM Biriminden yapılan duyuruda, “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı kapsamında, şifa kaynağı Bingöl Balı’nın tanınırlığının artması çerçevesinde  2018 yılından bu yana  Bingöl Üniversitesi ve Bingöl Arı Yetiştiricileri Birliği işbirliği ile gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen Bingöl bal yarışmasının bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek. "4. Geleneksel Bingöl Bal Yarışması"na  katılmak isteyen arıcılarımızın 16 Ağustos- 01 Eylül tarihleri arasında bal numunelerini Bingöl İli Arı Yetiştiricileri Birliğine elden teslim etmeleri gerekmektedir” denildi.

Yarışmanın başvuru kuralları şöyle sıralandı:

-Yarışmaya katılacak arıcıların Bingöl İli Arı Yetiştiricileri Birliği’ne kayıtlı olmaları ve bunu belgelendirmeleri gerekmektedir.

-Yarışmada jüri üyesi olanlar, birinci dereceden akrabaları ve ticari markalar yarışmaya katılamazlar.

-Arıcılar 2021 yılında Bingöl İli sınırlarında ürettikleri ballar i,le yarışmaya katılmalıdır.

-Bal örnekleri, her biri 300-350 gram olacak şekilde, daha önce kullanılmamış 3 (üç) ayrı renksiz kavanozda teslim edilmelidir. (Kavanozların etiketleme işlemi başvuru esnasında yapılacaktır.)

-Bal örnekleri 16 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında Bingöl İli Arı Yetiştiricileri Birliğine elden teslim edilmelidir.

-Yarışma sonuçları değerlendirmeler bitince Üniversitemiz tarafından ilan edilecektir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAL, YARIŞMASI, YAPILACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı