Haber Detayı
31 Mart 2021 - Çarşamba 18:10
 
BARAJ KENARINDA ÇÖP TOPLADI
Bingöl Merkez Şehit Astsubay Muhammed Koşan Ortaokulu öğretmenleri, Gülbahar Barajı kenarında doğaya gelişigüzel atılan çöpleri topladı.
GÜNDEM Haberi
BARAJ KENARINDA ÇÖP TOPLADI

Bingöl’de baharın gelmesiyle birlikte vatandaşlar doğada daha fazla zaman geçirmeye başladı. Vatandaşların piknik için kullandığı su kenarları, mesire alanları gibi yerlerde bıraktıkları çöpler, hem görüntü hem de çevre kirliliğine neden oluyor.

Özellikle plastik ve camların doğada yüzyıllarca kalarak orman yangınlarına, doğa tahribatına ve diğer canlılara zarar verdiği biliniyor. Bahar ve yaz aylarında yoğunluğun yaşanacağı doğada, çöplerin gelişi güzel çevreye atılmaması, bir poşete doldurularak şehirde çöpe bırakılması bekleniyor.

DOĞADA ÇÖP TOPLADILAR

Bingöl Merkez Şehit Astsubay Muhammed Koşan Ortaokulu öğretmenleri de, bu anlamda farkındalık oluşturmak için doğada çöp topladı.

Bingöl Merkez Şehit Astsubay Muhammed Koşan Ortaokulu önceliğinde Bingöl Doğa Gönüllüleri grubu oluşturuldu. İlk etkinliklerini Gülbahar Barajı alanında yaparak çevre bilinci oluşturmak amacıyla bölgede çöp toplayan Bingöl Doğa Gönüllüleri, her salı günü farklı etkinlikler yapmayı planlıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BARAJ, KENARINDA, ÇÖP, TOPLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı