Haber Detayı
14 Nisan 2021 - Çarşamba 13:49
 
BELEDİYE İŞ HANI 59,5 MİLYONA ALICI BULDU
Borcu nedeniyle belediye tarafından satışa çıkarılan iş hanı, 59 milyon 560 bin liraya alıcı buldu
- Haberi
BELEDİYE İŞ HANI 59,5 MİLYONA ALICI BULDU

Bingöl Belediyesine ait 91 iş yerinin bulunduğu iş hanı, 2006 yılında 5 milyon 656 bin TL bedelle satıldı. 2009 yılında göreve gelen belediye yönetiminin açtığı tapu iptal ve tescil davası yerel mahkemece kabul edilip bu karar Yargıtay tarafından da onaylanınca, iş hanı tapusu şahıslardan alınıp 2013 yılında yeniden Bingöl Belediyesi adına tescil edildi.

Davayı kazanan Bingöl Belediyesi iş hanını alan şahıslara, o dönemde paralarını geri ödedi ancak aradaki fiyat farkı nedeniyle yeniden belediye hakkında dava açıldı.

Yıllar sonra kararını açıklayan yargı, Bingöl Belediyesinin ilgili şahıslara 26 milyon TL ödeme yapmasına hükmetti.

BELEDİYE PARAYI ÖDEYEMEYİNCE İŞ HANINI SATILIĞA ÇIKARDI

İş hanı için belediyeye çıkan 26 milyon TL’lik borç ödenemeyince, ilgi şahıslar tarafından Bingöl Belediyesi hakkında icra davası açıldı. Bunun üzerine Bingöl Belediyesi, iş hanının satışı için mecliste karar aldı.

60 MİLYON LİRAYA ALICI BULDU

Bingöl Belediyesi, 3 bin 77 metrekarelik alana sahip olan iş hanını, 59.5 milyon TL muhammen bedelle ihaleye çıkardı. 13 Nisan 2021 tarihinde yapılan ihale öncesi 3 firma teklif mektubu verdi ancak ihaleye sadece 1 firma girdi.

İhaleye sadece iş hanında kiracı olan esnafların katıldığı ve 59 milyon 560 bin TL fiyat verdiği öğrenildi.

İki haftalık değerlendirme sürecinin ardından Belediye Başkanlığı tarafından satış ile ilgili karar verileceği belirtildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BELEDİYE, İŞ, HANI, 59,5, MİLYONA, ALICI, BULDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı